Soja 2014 god

Juče posejan Ns maksimus 50kg po kj.
dsc0586.jpg
 
kakvo je seme krupno, srednje, sitno koliko ga trosis na kj? uzeo bih ako bi nasao jedno 250kg da ga probam
 
Ovo je bilo malo sitnije sejana na 50 cm međuredni razmak 4,5 cm u redu sa 35 kg/kj.:ppozdrav:
 
Узели данас у НС институту максимус и саву, да пробамо (300кг Максимуса и 200кг Саве). Остало ће бити балкан и галеб, семе од прошле године, наше...

цена семена у институту вам је за све сорте 100 дин/кг...
 
Nikola Selsem je semenska kuća koja ima tri sorte soje, Dukat(0 grupa), Galeb(I grupa) i Gorštak(II grupa zrenja).
 
маскимус, сава, можда и војвођанка НС семе, рубин се мени добро показао прошле године, као и горштак. Једина замерка код горштака је била то што смо имали порпиличмо зрна соје које није успело да сазри на време, па смо ове године одустали од њега у корист максимуса и саве.

Сејемо на 70 цм и потрошња семена је око 50кг/кј.
 
Ljudovi jel neko cuo za soju "ema" ja danas uzeo kad ono na vreci nema deklaracije vec samo neki zuti karton na kom pise

eksperimentalno seme soje
ema
grupa zrenja 0
visoko prinosna
maune ne pucaju i zrno se ne osipa
gustina setve 450 000
otprilike tako nesto pise,znaci nema one klasicne deklaracije sa zigom
hoce li to ispasti na kraju legalan uvoz GMO semena
 
Ove god. samo Trijumf! Pet reda, medjuredni razmak 50 cm. razmak u redu od 3.8 do 4.5 cm (zavisi od zemlje). Sledece nedelje nameravam sejati prvu parcelu od 5 kj a ostalih 45 kj posle 20 Aprila.
 
Ove god. samo Trijumf! Pet reda, medjuredni razmak 50 cm. razmak u redu od 3.8 do 4.5 cm (zavisi od zemlje). Sledece nedelje nameravam sejati prvu parcelu od 5 kj a ostalih 45 kj posle 20 Aprila.
Biće ti dosadno do tada!! Ja planiram sledeće nedelje da startujem soju ali 5 kj pa par dana pauza pa još 5 kj pa vikend pa posle vikenda 5 kj pa tako sve u krug sve do đurđevdana.
 
Ovo je prvi put otkako se bavim poljoprivredom da sam soju posejao u martu mesecu...
 
Nazad
Vrh