Soja 2014 god

Tretirate li seme jos necim osim nitragina i slicnih stvarcica? Mislim pre svega na nesto tipa Mesurola. Meni su dva lanca pored samog rezervata pa ce biti veselja sa fazanima ako nema niceg da se udrobi u seme :sta: Uzeh Balkan da probam i bogami posle ove kise (racunam oko 10-12tog) ulecem u ta dva lanca, 'al ne znam kako sa tom zgadijom da izadjem na kraj :zli:
 
Da,da ako ima zečeva u tom rezervatu oni će napraviti harakiri.Ja te tako njive za koje znam da su blizu vodama,rezervatima,hranilicama za divljač,itd.,ostavim uvek na kraj sa setvom kad već ima posejano podosta u ataru na drugim mestima.:ppozdrav:
 
Fazani ne jedu soju.

Gledao sam prosle godine kako vade klijalo seme i ostavljaju - dovoljno da napravi stetu... Kaze jedan iz Mladenovca 'vako:

додао бих да се код нас приликом сетве мора третирати месуролом, јер голубови и фазани одмах ошишају она два котиледона како се појаве, ко год је у мојој околини покушао да сеје без третмана месуролом пресевао је и сејао кукуруз

ps: preuzeto sa jednog drugog foruma!

Uf, a na zekose nisam ni mislio! Okolo tih njiva je samo zito i jecam - daj boze da bude par hektara kukuruza! Au... zestoko sam n'aebo il' da vezujem nekog kera tamo:zli:
 
Ni ja nisam do lane verovao u secerne vodice... ali onda jedna njiva spojena iz dve,jedna lepa cista jednake biljke sojke,druga kunja,nikakva ma tuga bozija i onda smo tu losiju prskali kojekakvim folijarnim prihranama u prasku + Slavol 2,ostala je ona i dalje u zetvi negde do clanka,retko gde je isla preko kolena,drugi deo njive do struvka i super izgleda.
Kad je kombajn usao u njivu osetno je vise nacurilo u delu gde je prskano secernim vodicama,ali je tu i zrno bilo dosta vlaznije.

- - - - - - - - - -

Danas sam pricao sa jednim profesorom kaze kad se prosusi moglo bi se krenuti u setvu soje pre kukuruza jer podnosi niske temperature tj nize od kukuruza.
 
A te boze nismo nikad koristili ni u jednom tretmanu,samo oli jesi oli nesi,ali i to je davna prošlost,skoro 3godine već netretiramo nikako (nekad jedan tretman godišnje),kako je neka kroza došla
Al znao sam sam istretirati i više od kaveza lavića,nekad bilo,sad se pripoveda
 
Kakav je NS maximus po pitanju kombajniranja , da li lako pucaju maune i koje je visine prvi red , koja je visina biljke . Ako neko zna .
 
Danas sam uzeo seme soje, NS Sava. Jesenas na tim parcelama planiran suncokret i baceno oko 130 kg npk 16 16 16 po kj. Setva posle posle 15.04.
 
Nazad
Vrh