Soja 2014 god

Baš sam dospo da brojim zrna, nemam kade da živim:osmeh:, merio sam vlagu zrna na silosu (ono sa papira) i ispada 12,7% vlage a poneo kolega svoj vlagomer na njivu i tamo na licu mesta od 12,8% do 16,1%, oko 50% je i stabla zrela a javljaju sad 2 dana lepa i u ponedeljak kiša a meni bi godilo baš u ponedeljak da je omlatim e sad možda bi je i u nedelju omlatio samo mi je problem što je njiva oko 20km od kuće tako da nebih dva puta da se vozam, samo da je u mom ataru u nedelju bi sigurno izašao da je probam, njiva 4ha i 9ari.Posle nje imam još jednu od 10kj koja bi u utorak moglo peglati ali to sad zavisi od vremena ali otom potom.
 
Ma nije to nista moj drug prodao jedan otvoren dzak sa semenom kukuruza (otvoren zbog tretiranja mesurolom) ali je pretekao nije nam bio potreban... I u tom trenutku se pojavi komsija da mu ovaj proda taj dzak kukuruza...

I dogovore se oko cene i ovaj ga kupi... Kad je otisao kod kuce poceo je da broji zrna da se uveri da ga nije ovaj zafrko... :haha: Posle nam je priznao da je brojao do 3000 i pocela je kisa da pada i nije uspeo ni da prebroji ni da poseje...

Nije se setio da premeri dzak jel je na etiketi pisala i kilaza.??? :sta: :haha: :haha::haha:
 
Tako i moja Sava izgleda.Lisce skoro otpalo svo,stablo je jos pola zeleno.Zrno jos zeleno obzirom da sva ide u podni magacin.I kod mene je Sava zrelija od Galine :sta:
 
A može i da izbrojiš 100 zrna, pa izmeriš težinu i onda preračunaš... Ako imaš apotekarsku vagu...
 
Gledao sam moju Savu danas, sva se ofucala i puca kad se ide kroz nju, mahune pocrnile, a ja je nacupam i izmerim vlagu ono 13,5. resio sam da je skidam u nedelju pre kise, pa sta bog da. Inace sejana 31.03.
 
Danas merio vlagu balkanu , ne mogu da verujem da je 11. Sutra je skidamo. Nesato nisam zadovoljan izgledom , ne znam gde joj je nestala ona visina koju je imala.
 
Takodje i ja imam balkan i isto mi sada vec izgleda traljavo....neverujem da ce biti iznad 1700kg po KJ.moja ce biti za jedno 5 dana....
 
Nazad
Vrh