Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sejem na međuredni razmak 70cm i vidim da je to bolje, jer je osnovna stabljika niža i deblja i grana se na barem još četiri-pet stabljika.
U redu je razmak 3cm, ali vidim da i to treba povećati.
 
u tom delu de sam imao soju ne valja nista jer je kise nije bilo preko mesec dana a zemlja je vislja!jesi ti vrsio i koji je prinos?
@Branko zavisi i od sorte!ti sejes gorstak(ispravi me ako gresim) koji se dobro grana dok ja sejem balkan koji se slabije grana i voli malo gusci sklop!
 
nisam kod mene je jos zelena tek za jedno 10 dana ai nesto kasnije , mogu ti reci da si imao dobar prinos ,kad budem vrsio cu pisem koji je bio prinos:ppozdrav:
 
@mladen87

Sejem Galeb i Dukat. Za obe sorte je ista priča. Ove godine po prvi put ZP sorte Lanu, Lauru i Lidiju.
 
U nasem ataru je koliko znam jedna jedina soja skinuta i slamu sa te njive sam ja danas izbalirao. Gazda tvrdi da je imao 1700kg/kj sto ne mogu da potvrdim a prinos bala je bio za ponos-celih 470 bala na 7kj sto znaci 67 po kj a prosle godine je bio prosek 100 bala po kj iz isto nastelovane moje prese...
 
Još su jako zelene, jedino je Laura malo počela da bledi. To su sorte prve i druge Fao frupe. Napisaću koliki će biti prinos. Inače ih je led skroz potukao početkom juna, ali su se iznenađujuće oporavile.
 
Ovaj jedan ha soje smo .... u cabar,26 meteri cisto na 1ha,ostalo je jos 3.5kj koja je bila bolja od ove pa da vidimo sta ce tu biti.
Sorta koja je skinuta je balkan.
 
Balkan sejan oko 5 aprila za dve nedelje ce moci da se vrsi. Prinos ce biti katastrofalan, zrna su spljosnata a ne okrugla kakva bi trebala da budu i malo su veca od bibera.

24et3bd.jpg

Ctitiram svoj post od 8 avgusta ove godine. Kao sto se vidi na slici vec je pre mesec dana ta soja pocela da se susi, ustvari boljereceno izgorela je. Danas je ta parcela ovrsena. Bilo je dosta mahuna koje su pukle. Iz nekih su zrna ispala dok su druge bile otvorene ali su zrna bila na svom mestu. Prilikom dodira sa hederom su ta zrna letela na sve strane, tako da je rastur bio prilicno velik. Iskreno ocekivao sam rod manji od 1000 kg/KJ a vaga je pokazala 1375 kg/KJ, vlaga 11%. S obzirom da mi je ovo bila najlosija soja na oko zadovoljan sam. Sledeca parcela koju sam vrsio je dala tacno 1700 kg/KJ sa vlagom 9.2 %. U trecoj parceli sam okrenuo samo jedan krug jer je bilo dosta zelenih zrna u prikolici i mislio sam da ce nabiti jako veliku vlagu ali sam pogresio jer na vagi je vlagomer pokazao 12.3 % vlage tako da sutra nastavljam sa tom parcelu. Danas nisam slikao ali sutra hocu da vidite koliko ima zelenog lista na stabljici a zrna zrela. Soje koje su mi u zemlji koju soja jako voli jos uvek nisu za vrsenje a i nece u narednih nedelju dana gde ocekujem prinos iznad 2000 kg/KJ
 
Danas sam ovro jednu njivu (6.75kj) Save. Prinos i ostale podatke ne znam jer danas nisu kod nas primali soju pa ću je nositi tek sutra na predaju. To mi je i pokvarilo planove, jer sam planirao da sutra nastavim žetvu, ali pošto tek sutra mogu da ispraznim prikolice, moj kombajner je primio posao u sasvim drugom delu atara pa bih ja stigao na red tek kasno popdne, a za onda je najavljena kiša.

Na oko je dobro nacurila i prijatno sam iznenađen, ali ništa neću da prejudiciram dok ne pređem kantar. Čuo sam od jednog drugara da je imao na 2 k.j. 4080 kg, a ta soja je na izgled bila lošija od moje. I kombajner mi kaže da su solidni prinosi gde je dosad radio.
 
Rubin 2kj 4390kg vlaga 12,3% primese 5%. Prodato po 33din kg.
Nikad do sada nismo ovakvo nesto imali. Lisna masa 90% zelena, mahune 90% zrele.iza secke malte ne vodu cediti iz slame.
 
Skinut Rubin danas 18meteri po jutru cisto,ne znam za vlagu i primese nisam kuci pa da ne smaram caleta.
Javljam jos kad skinemo onaj mix ZP soja.
 
Danas završio Savu. Prezadovoljan prinosom. Ona njiva od juče je imala JUS pinos od 2006 kg/kj. Vlaga 10.1 i 10.3; primese 2.0. Danas 2388 kg/kj, vlaga 9.9 i primese 2.0. Sa treće njive nisam još predao soju, jer treba da skinem za seme, ali i ta je dobro curila, možda na nivou ove druge njive. Ostalo mi je još 5 kj Galeba, al' on će pričekati par dana...


edit: žetva je tek krenula a već sa silosa mađarski kamioni vuku soju za Mađarsku. Dok sam čekao na istovar, došao je jedan zalutali kamiondžija koji traži gde je PD Pionir. Kaže da treba da tovari soju i da je vozi u Italiju. Očigledno da je naša soja tražena u inostranstvu i da mastan prtofit na njoj uzimaju ovi veliki otkupljivači soje...
 
Blago vama.Kum danas uradio 2 k.j prinos za ponos.Celih 1800kg na 2 k.j a to mu je bolja soja.
 
Poslednja izmena:
Pa sad kako gde bilo kiše,meni je dosad najbolja njiva 9 kj sa 2040 kg/kj vlaga 9,primesa 2,a 80% zelenog lišća na njoj,a zelenih mahuna gde koja
 
danas skinuo soju Balkan posejana 19.04.na 70 tuga od prinosa malo jace od 13 po kj vlaga 10,5 primese 2,9 jednom recju nisam zadovoljan,gledao sam u mahuni 1 do 2 zrna samo.sejemo soju vec dvadesetak godina i nikada tako losa kao ove godine,evo slike moje tuge....
2uhlbg1.jpg

2952ydh.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh