Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Galeb posejan na 50cm
30uckgm.jpg

b8s77l.jpg
 
Evo i moje soje:
2eb68u8.jpg


a ima i ovoga (bilo je reči o tome na prethodnoj strani)
oatyy0.jpg

i5ngix.jpg


Šta je ovde u pitanju neznam. Malo ju je tukao i led, ali je dobila i herbicida (kojim se prska kukuruz-noso vetar), a i mi smo je dvaput prskali folijarno ureom, pa možda od previše azota....
 
pozdrav,posto sam malo pogledao ove tvoje slike sa sojom,mogu ti reci da meni lici na plamenjacu soje(Peronospora manshurica),nisam po sve siguran posto se na slikama nevidi bas najbolje.ako kod tebe u okolini ima slicnih pojava,najverovatnije je da je plamenjca,pogotovo ako ste seme dobili od istog izvora...za sada toliko


Kod mene ima samo na jednoj parceli a seme je svugde isto. Zahvaćena je i komšijina soja.
 
@Shale........nije ni jedan od razloga koje si naveo u pitanju je bolest soje

Kod nas je zahvacen ceo atar, u pitanju su bakterije. Prirodni lek bi bio da ne padne ni kap kise u sledece 3 nedelje i onda bi uginule. Malopre sam pricao sa svojim dobavljacem repromaterijala i rekao mi je da sutra izlaze na teren strucnjaci da utvrde tacno sta je i da kazu sa cime treba prskati pa cu javiti cim saznam nesto.
 
e sad će vama sigurno biti smešno kolika je moja parcelica, ali šta me briga, hehehe... evo moje soje, organsko seme (posejao sam onu za jelo), malo sam počupao ovaj korov nakon slikanja, uglavnom, ništa joj ne fali, zdrava i prava!:osmeh:
 
za biljojeda
jedan naš kolega radi tretiranje soje od herbicida plamenom (propan), prvenstveno zbog proizvodnje organske soje. videćemo, nadam se uskoro i rezultate. trenutni problem je što oštećenja trpi i soja, a korovi moraju biti u fazi kotiledona.
 
i kod mene sam primetio danas na listovima iste simptome kao i shale na sl.br2 ali nije bas toliko izrazeno, a pre dva dana je bila ok
 
ja sutra idem da prskam soju od gljivica... pre neki dan sam primetio i zvao zastitare kaze da treba prskati,danas isao da obidjem njive i primetio sam da ima puno obolele soje po ataru.... :ppozdrav:
 
Sad si ti junak dana sto si je sejao . Samo se potrudi da je sto vise konzumiras :sta: neposredno i posredno .
 
soja

Soja Gorstak, posejana 28.04.2011, medjuredno 50cm, setvena norma 440.000 po Ha
agrotehnika:
inkorporacija TREFLAN 1L/KJ na dan setve, po inkorporaciji prelazak setvospremacem da izmesa zemlju
spartanje krajem maja i NIKAKVO PRSKANJE OD KOROVA , ni sirokolisni ni uskolisni
provuklo se malo gorusice i u ogumcima pomalo tatule koja je ocupana za jedno popodne. Trenutno nema ni travke novih korova u njivi!



druga parcela gde se pojavila ambrozija na uvratinama, katastrofa, oprskano necim sto je zapravo dynam, malo pozutele soje i malo pozutele ambrozije, jos se ceka rezultat. ako ne odradi, radice total po uvratinama!



Ovih dana se sprema postrna setva sorte Merkur (fao 00) pa sta bog da!
 
Merkur 00
tanjiraca, setva na 50, inokulacija ekobuster1 + nitragin, po savetu sa NS instituta i analizi zemlje, bez prihrane, dobro zalivanje po setvi, jedno zalivanje u fazi cvetanja, i dooobro zalivanje kad pocne da naliva zrno (pored njive je kanal izdasan vodom). Moje misljenje da ubacim i jednu folijarnu prihranu kad pocne cvetanje, i u slucaju da ne posluzi vreme prskanje defolijatorima za ubrzanje zrenja.

Ovo je testiranje pa sta bude!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh