Soja 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
zovi 015-354 861 proteinku blizu ti je od bogatica placaju kesom 26,25
 
Vojvodjanka dala 1500 po jutru bez zrna djubreta i prihrane cena koliko cujem u Sojari 23 i nesto, nece da popuste ali daju 75 kg sacme za 100 kg soje sto je puno povoljnije od ove cene.
 
tacno je da daju 750 grama sacme ali paritet frako soja protein i rifuz, dok stigne do zadruge u vrecama od 50 kg i oni uzmu procenat ti dobijes 600-650 grama :zli:
 
I kod mene kod privatnika otkupljuju po 27 din i ja cu verovatno polu obracunati a polu ostaviti na lager.
 
Evo Vojvodjanka od 24 spratova

nwf2f4.jpg
 
Ovrsio soju.. prosek 1400 kg/kj.... slabo.... Kod nas placaju 25 din. avansno..... Kazu sa do proleca lako moze da bude i 40 din.... I primaju na bezplatan lager do maja....
 
Zavrsili smo soju, na 45 kj prosek 15,5 meteri po jutru. Interesantno. da je na svim parcelama prinos bio ujednacen, znaci kod mene nije bilo mnogo uticaja ni prema sorti ni prema predusevu ni prema lokaciji parcele. Imao sam u proizvodnji Balkan, Dukat i Veneru. Nesto sam ostavio na lager, a nesto unovcio po 27 din. da placam troskove i obaveze.
 
macosd je napisao(la):
auuu pop svaka cast na vojvodjanki :)

Ne znam sta joj bi. Njiva nije bila djubrena niti je prihranjivano, cak ima i malo peska na toj njivi bilo je peko 20 meteri po jutru. Ostavicemo seme pa ce mo videti sta ce biti dogodine kada budemo malo nadjubrili
 
Danas sam uradio 4 kj soje ANA ,puna zmajevka ,to mi je bila najbolja soja.ostalo mi još 2 kj.
2z4e62x.jpg
 
Zavrsio sam napokon kosidbu soje,kazem napokon,posto sam imao<Gorstak> seme koji je kasnija sorta,sa prinosom sam zadovoljan,1987 kg po jutru.
Post je spojen: [time]1253944485[/time]
_________________________________________________
Da, zaboravio sam da kažem da nisam bacio ni kilogram veštaka , a nisam ni prihranjivao ni folijarnim đubrivima,soju.
 
Možda je još rano za to, ali jel neko pravio kalkulaciju za soju 2009. Ostane li nešto makar za :ppozdrav:
 
ja pravio,bicu kratak,arenda seme nafta dubinski povrsinski prehrana pa tri petnaje 100kg i na prinosu od 1150kg ostane 950 dinara a moj kombaj,a ko jos placa kombaj ::lose::,racunica da umres
 
Meni je od ukupne soje ostalo 1,5 vagona cisto za naplatu. Ostalo je otislo za zaduzenje. Gorivo i moj rad su se negde utopili al kako i gde to je tesko reci. Uglavnom zarade ima,ali je ona zaista minimalna. I jos da napomenem da je prinos prosecno kod mene bio oko 1600 kg/kj.
 
Da li neko ima potpunu kalkulaciju .Ova Dangerova je tacnija nego Paorova .Paore koliko si soje imao posejano?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh