Soja 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
eto da i ja malo doprinesem temi , prinosi su srednja žalost

SDC11407.jpg
 
Zavrsili smo soju :D :D :D :D :D :D :D :D :D. Prosecan prinos je 1700 KG / KJ. Prezadovoljan sam sa prinosom u ovoj jako sharenoj godini.

One soje koje smo presejavali u zadnjim danima maja nisu bile nimalo loshije od onih koje smo posejali na vreme ( sredinom aprila ) cak su mozda malkice bile i bolje.

evo da vam napisem moju racunicu za 1 KJ soje posto vidim da se prica o tome.


ZAKUP 530 kg soje ( 150 eura/KJ mada je kod mene dosta manji zakup )
SEME ( 1:2.5) 125 kg soje
D2 ( 50 lit/KJ ) 166 kg soje
OSIGURANJE 100 kg soje
PIVOT ( 0.5 lit ) 50 kg soje
DELTAZON ( 1.5 l ) 60 kg soje
VIKTOLADE ( 0.75l ) 65 kg soje
djubrivo ne bacamo nikakvo na soju


moj prinos 1700 kg - 1100 kg ulaganje = 600 kg x 27 din = 16200 din/KJ
 
Ja sam isto tu negde u tom cenovniku samo sto je meni rodilo 1350kg/kj, ali ovde severnije je bilo manje i kise i sa ovim prinosom sam jedan od boljih! Kodnas je ove godine rod uglavnom 700-1000 kg/kj! I gde je tu racunica?
 
U principu kod nas se zato i neseje soja, izuzev za sopstvene potrebe, a i ja sam sejao u banatsku ritsku crnicu pa mi je zato rodilo kako-tako, a vi ste imali 2 kise vise bas kad je soji bilo najpotrebnije!
 
@ cicimoric
A gde su tu troškovi oranja, pripreme, prskanja, eventualno špartanje, žetva, prevoz... Da si platio sve ovo nema te nigde, ostane ti slama pa možeš da se greješ zimus. Ako si sve sam radio opet imaš bar troškove goriva. Amortizaciju da ne spominjemo. Znači ti si sa dobrim prinosom na granici rentabilnosti.
 
mityoo je napisao(la):
Ja sam isto tu negde u tom cenovniku samo sto je meni rodilo 1350kg/kj, ali ovde severnije je bilo manje i kise i sa ovim prinosom sam jedan od boljih! Kodnas je ove godine rod uglavnom 700-1000 kg/kj! I gde je tu racunica?
nisam hteo da stavljam moj rezultat al kad videh ovo,imao sam lanu bez ikakvih djubriva kisa sto je dobila to je bila ona u zetvi a rezultat svega je 12,5 dzaka na 50 ari.nikad losiji prinos odkad sejem soju
 
nebojsa je napisao(la):
@ cicimoric
A gde su tu troškovi oranja, pripreme, prskanja, eventualno špartanje, žetva, prevoz... Da si platio sve ovo nema te nigde, ostane ti slama pa možeš da se greješ zimus. Ako si sve sam radio opet imaš bar troškove goriva. Amortizaciju da ne spominjemo. Znači ti si sa dobrim prinosom na granici rentabilnosti.

ako se vratis na prethodnu stranicu i PAZLJIVIJE procitas moj post videces da sam naveo stavku D2 50 lit/KJ = 166 kg soje. Nikakvu uslugu ne placam a 50 litara D2 je sasvim dovoljno da se urade svi poslovi na 1 KJ tokom godine.

inace kod nas je zakup 600 kg psenice/KJ a ne 150 eura ( stavio sam tu cifru jer mnogi pricaju o takvom pa cak i vecem zakupu ) pa se stvara josh dodatna zarada u mom slucaju od 85 eura jer je tolika razlika izmedju zakupa od 600 kg psenice i 150 eura.
 
A amortizacija?Ti si racunao samo gorivo......A servis na traktorima,popravka i odrzavane mehanizacije......Jel ti to sa neba pada :sta:
 
Kod mene zakup bio 200 € ::lose:: ::lose:: ali šta da se radi kad :nono: nema :nono: jeftinije . Zarada na soji :sta: oko 100 € ali ne znam tačno , jer ni cenu soje ne znam pa kako mogu onda da izračunam zaradu :haha:
 
Sto uzimate seme soje...koliko ja znam ne postoji semenska soja...nego ovi sto ti prodaju seme ti ustvari samo lepu soju preselektuju i tako ti prodaju.Ja svoju soju odnesem na selektor,tretiram nitraginom i tako sejem.
 
@ cicimoric
U pravu si, prevideo sam D2. Nije mi namera bila da polemišem već čisto da vidim kakva je računica na soji. Ok, ko sam sve radi ostane tu nešto ali amortizaciju verovatno niko kod nas ne računa a o svom radu i da ne pričamo.
 
Andrej je napisao(la):
A amortizacija?Ti si racunao samo gorivo......A servis na traktorima,popravka i odrzavane mehanizacije......Jel ti to sa neba pada :sta:

ne pada mi sa neba nego sve to placam od zaradjenog. Stvarno ne bi znao kako da izracunam amortizaciju jer se kvarovi ne desavaju svaki dan. Ima godina kad ima vishe a nekad manje kvarova tako da se ne trosi svake godine isto na popravke.

nebitno.....
 
amortizacija se bar nekad racunala kao jos jedna potrosnja goriva znaci ako si stavio 50 lit.d2 onda racunas jos toliko
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh