Slobodna diskusija o traktorima

Mahindra je bolji izbor po meni.Ako gledas JD pogledaj i kubote
Meni je bio zanimljiv onaj model Mahindra 4025 al nema ga u ponudi.
Kubota je skuplja od JD (vjerovatno i bolja jer je original Japan) i nema malih modela.
Kod nas su subvencije iste za sve proizvođače.
Nisu nešto velike, pa je pitanje isplativosti kupovine novih mašina.
 
Poslednja izmena:
Nisam nešto siguran u te male JD, čuo sam da je bilo više slučajeva da su klipovi izlazili napolje kroz blok, bile su slike na par domaćih foruma. Taj JD od JD ima samo ime, boju i cijenu, ostalo je sve žnj klasa, motori su iz Brazila (to su ti što im pucaju klipnjače), ostalo iz Indije većinom. Bolje TAFE ili Mahindra, kod njih bar ne plaćaš ime previše.
 
Za te novce sto sam naveo naravno mora biti kao pracka, relativno mlad traktor
A sta kupiti za manje pare, utb 45 dv?
Star 40+ god.... Store, takodje 40+ god.
Neki Fiat, takodje iz ovih godina..
Cena sitnica, bez 6.000e ne vredi traziti


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Tafe 45 je solidan izbor, ali gledaj da je stari tip motora (Tier 2 / Euro 2) sa linijskom pumpom. Kod njega je prakticno cela mehanika ko na IMT 540-549 manje vise ista sem menjaca sa 4 brzine. Iste kocnice, isti diferencijal, ista hidraulika itd. Blok motora je drugaciji ali klipovi, klipnjace, radilica - isto ko na 549. Vrlo je jednostavan, nema sta da se pokvari, a i da se pokvari svaki majstor zna da radi na njemu. Kabina im je solidno zatvorena i komforna. YTO je pouzdan, nije kao Tafe ali nije ni los. Komforniji je i ima reverzer. Ali ako je servisna podrska i snabdevenost delovima losa zaobisao bi ga. Ako si u brdu gledaj iskljucivo traktore sa duplom vucom. Clanovi iz Vojvodine ne znaju koliko dupla vuca znaci po losem terenu.
O tim JD i Deutzu pojma nemam, nikad ih nisam ni video uzivo.
 
Za te novce sto sam naveo naravno mora biti kao pracka, relativno mlad traktor
A sta kupiti za manje pare, utb 45 dv?
Star 40+ god.... Store, takodje 40+ god.
Neki Fiat, takodje iz ovih godina..
Cena sitnica, bez 6.000e ne vredi traziti


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Jbg, kad je banana drzava, valjaju se skupe, stare, polovne stvari umesto da se kupi novo ko covek..... a 549dv se ceni kao 577dv, ne bi on imao tu cenu kada bi mogla normalno za 2000e da se nalazi original prednja vuca od njega za ugradnju, to mu i drzi cenu..... a 539dv ima tanku prednju vucu, pucaju poluosovine, nema bocne reduktore itd... u okolini uzet zetor 7045 sa prednjim utovarivacem za 8500, 400e jos otislo na sredjivanje pumpa-dizne i zamenjena ac pumpa, motor ne trosi ulje, i jos samo treba da se zamene prednje gume, zadnje odlicne itd....

A tafe 45, cini mi se da nema bas neki ajnslag, na oko ta prednja vuca izgleda jako i izdrzljivo, to je plus... i mislim da bi trebalo da ima jaci motor za njegovu "pojavu" :osmeh: ....
 
Poslednja izmena:
Na sajmu u Sapcu su bili izlozeni ti JD pre dve godine gde sam malo i zagledao, znam da su sklapani u Indiji.
Skromno deluju, cista mehanika.
Ovde gore sam mislio da je DV model u pitanju, za solca puno para ipak..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jbg, kad je banana drzava, valjaju se skupe, stare, polovne stvari umesto da se kupi novo ko covek..... a 549dv se ceni kao 577dv, ne bi on imao tu cenu kada bi mogla normalno za 2000e da se nalazi original prednja vuca od njega za ugradnju, to mu i drzi cenu..... a 539dv ima tanku prednju vucu, pucaju poluosovine, nema bocne reduktore itd... u okolini uzet zetor 7045 sa prednjim utovarivacem za 8500, 400e jos otislo na sredjivanje pumpa-dizne i zamenjena ac pumpa, motor ne trosi ulje, i jos samo treba da se zamene prednje gume, zadnje odlicne itd....
Slazem se sa vecinom kolega.
Problem je sto i taj 577 ne vredi tih para a kamo li ovi manji.
Ali nema za manje, da je lakse kupiti nov ovi bi bili mnogo jeftiniji.
Kad vec pomenu Zetora, svaki put bi se snebivao kad udjem na oglas da vidim Zetore, cene padanje u nesvest, to je tek precenjeno, taj cova je ipak izgleda imao srece.
Pa 5211 dv obavezno preko 10k €, nema ni cist hidro volan??

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ali ako je servisna podrska i snabdevenost delovima losa zaobisao bi ga.
Mislim da nije loša servisna služba i dijelovi.
Ima uvoznik tu relativno blizu. Uvozi direktno iz Kine preko 10 godina. Ima servis i rezervne dijelove. Kaže da je prodao do sad oko 600 YTO 454 traktora.
Najbliži sam ipak da njega kupim. Nije nešto, al bar nije skup.
 
Problem je sto i taj 577 ne vredi tih para a kamo li ovi manji.
Ali nema za manje, da je lakse kupiti nov ovi bi bili mnogo jeftiniji.
Није толики проблем купити нов јер на цену тих трактора додаш још коју хиљаду и имаш нов трактор, а на половном увек имаш нека улагања. Проблем је што код нас одређени трактори у народу имају митску репутацију, а превазиђени су пре много година... Написао си горе да ти је проблем код Махиндре 595 што нема предњу вучу и поредиш са тафе-ом, ја те тракторе не бих поредио јер за исте паре у Махиндри седиш као човек, кабина је фино затворена, пространа, а у тафеу скучено не можеш ни да се окренеш. YTO ти искрено не бих препоручио, била су два та мала у селу и оба су продали после пар година јер су имали проблема са њима и опет се враћамо на Махиндру јер је један од њих уместо YTO-а узео Махиндру и препородио се. 😀
 
Traktor poceo da izbacuje ulje na iber lauf. Nikakvih simptoma na da je motor los. Pali u svako doba, ne dimi, vuce dobro ali ulje izbacuje i to bas lepo. Sta sam primetio kada se doda gas on ne izbacuje, samo na leru.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh