Slobodna diskusija o traktorima

Zasto onda baca samo na leru. Valjda bi nanvecem gasu izbacivao vise ulja. Moze li da bude da ima viska ulja u motoru pa da izbacuje, posto sam mu nedavno dosuo malo vise?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Колико је то мало више? Једино ако си насуо 1-2 л више,а 1 дл или пола литре му ништа не значе.
 
Mozda glupo pitanje, jel traktor moze da gubi snagu ako mu ode kompresiona karika?
Може наравно,код мене на 542 пукла компресиона карика на првом клипу просекла канал кроз клип и гурао компресију у картер. Једино што је избацивао уље на ибер лауф да није било тога не би га отварали ко зна колико би тако ишао. Палио одлично уље није трошио сем што је избацивао и имао је губитак снаге коју сам једино у транспорту осети у површинским радовима није било много губитка.
 
Čitao sam negdje da ovako sredjuju i gume za šumske traktore, od dvije osrednje naprave jednu da valja, dupli zid pa može da trpi silovanje preko panjeva. Al da je patnja dok je uvlače unutra jeste, pitam se samo koliko ih pogine dok to rade kada pajser iskoči.
 
Не разумем хинди. Шта каже? Заборавили "Ферџу" напољу у сезони монсуна, па се скупио од толике воде, к'о јефтине гаће?
 
Koji manometar za pritisak ulja i termometar najbolje i gde. Treba da uzmem za oba kineza za ulje i temperaturu posto ovi njivovi elektonski brljaju. Preporucite koji vrede necemu i rade tacno?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Mozes regulisati brzinu otvaranja drljace iz traktora?
Ili otvoris do kraja i ta je brzina najveca za otvaranje?
Pitam te jer na Agrofouru napravio sam neki reducir sa manjom rupom za protok ulja na klipovima i sad odlicno funkcionise, otvara se polako kao kod tebe.
Ranije kako je dosla od njih bio je veci precnik rupe i tako brzo se otvarala da sam se plasio da ce se polomiti.
 
Mozes regulisati brzinu otvaranja drljace iz traktora?
Ili otvoris do kraja i ta je brzina najveca za otvaranje?
Pitam te jer na Agrofouru napravio sam neki reducir sa manjom rupom za protok ulja na klipovima i sad odlicno funkcionise, otvara se polako kao kod tebe.
Ranije kako je dosla od njih bio je veci precnik rupe i tako brzo se otvarala da sam se plasio da ce se polomiti.
Na razvodniku se podešava protok ulja. A i ako gurneš malo ručicu biće manji protok nego da je gurneš do kraja.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Tafe 45 je solidan izbor, ali gledaj da je stari tip motora (Tier 2 / Euro 2) sa linijskom pumpom. Kod njega je prakticno cela mehanika ko na IMT 540-549 manje vise ista sem menjaca sa 4 brzine. Iste kocnice, isti diferencijal, ista hidraulika itd.
Gledao sam, u prodaji ima taj stari tip Tafe 45.
Mislim da je jedina razlika u zadnjem dijelu u tome što ovaj novi ima kočnice potopljene u ulje i zato je morala ići šira "truba" nazad. Pretpostavljam da je diferencijal ostao isti.
Može li mi neko iz iskustva reći koje su se kočnice pokazale bolje na Tafe 45 suve ili ove nove potopljene u ulje?
Pored toga novi i dva para hidrauličkih izvoda doduše dosta primitivno vezane na onaj poklopac pa kad se radi s izvodima mora se prebaciti razvodnik i podići poluge za dizanje oruđa (tako se i na IMT ima dograđivalo).
Novi tip ima drugačiju Boš pumpu, jer je Euro 3, a stari linijslu na kojoj piše Bosch ali made in India.
Na novom je rezervoar za vazduh mnogo bolje postavljen. Nije više nazad i ne smeta toplinu.
Na kraju, kad sve sabere meni se ipak ovaj novi tip više sviđa.
 
Evo par slika starog tipa Tafe 45
RFhkIw5.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh