Slobodna diskusija o traktorima

Za te pare Maxxum 125 i pojede ovog za dorucak i svakom poslu.
 
A za ipard traktori slične snage, skoro pa duplo skuplji. Novi modeli, "noviji" motori bla bla... I koliko zajebancije I kontrole

Inace, ja bih za traktor uzeo one uže gume, dovoljne su za sve operacije. U pripremi svakako bi bile preporučljive duple, jer ni 520 sirina nista ne znaci.
 
Da li neko zna gde bi se mogli naci delovi za stari Imt 65, tacnije trebao bi samo karter?
 
Onda pasuje od M_DM34 isti su karteri
Verovatno ima na otpadu u kraljevu ili koceljevi, u vajskoj kod Igora ima sigurno celih motora bio sam skoro, ali ne znam kad će on biti u srbiji
Cene idu oko 100_ 150e

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jedan drugar je tako sa Claas, 10.000e na kraju je manje platio od pocetne. Ali jedno mesec dana su se zivkali i dogovarali.
 
Onda pasuje od M_DM34 isti su karteri
Verovatno ima na otpadu u kraljevu ili koceljevi, u vajskoj kod Igora ima sigurno celih motora bio sam skoro, ali ne znam kad će on biti u srbiji
Cene idu oko 100_ 150e

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Ako imas neki br tel napisi u poruke. Hvala na pomoci.
 
Da li je moguce da hidraulicna pumpa povlaci vazduh preko semeringa pumpe. Imam problema na Jinma 454 poluge rade na preskok i slabo podize. Posle popravke hidro ventila nije hteo da povuce ulje dok nismo okrenuli traktor ka nizbrdici tako da ulje prirodnim padom lakse dodje do pumpe. Nakon toga smo ispustili vazduh odvrtanjem srafa na izlazu pumpe. Nakon toga je hidraulika radila normalno, medjutim sutradan opet ne dize poluge !??
Krene polako i opet na preskok podize. Odvrnem izlaz pumpe - vazduha za izvoz.

Jedino mi pada na pamet semering pumpe ili da kroz filter hidraulike povlaci vazduh. Nisam uspeo da nadjem nov filter pa sam stari skinuo i oprao. Nije bio preterano prljav. Ali filter je najniza tacka u sistemu i valjda bi curelo ulje kad je traktor ugasen ?

Pumpa je ovakve konstrukcije i pogoni se zupcanikom na razvodu motora:

Takodje cudno ulje u sistemu je bilo crno. Kucajuci ovo pada mi na pamet da nekako kroz pumpu povlaci ulje iz motora. Moje pitanje je da li je to moguce, zna li neko konstrukciju takve pumpe posto vidim da dosta traktora ima slicne ? Da li se neko susretao sa slicnim problemom ?
 
Nema šanse da uvlači vazduh na semeringu!!!!!!!
Jer bi onda kad dobije ulje i ostvari 180_200bar oritisak sve iz hidraulike sasuo u motor!!!!!
Filter pre pumpe ti pravi probljeme!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Moguce je da na semeringu povlaci vazduh a i ulje iz motora, meni se to desilo na obe Rakovice. I pogotovu kada je hladno ulje i hladno vreme, tada najvise povlaci. A sto se pritiska tice, obican semering kao sto i jeste na tim pumpama nikada nebi mogao izdrzati ni 2 bara a kamoli 200 bara.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Meni se desilo na Fiat motoru da je pumpa volana spojena direktno na razvod usisala svo ulje iz motora i prebacila ga u hidrauliku a rezultat je bio zariban motor.Nemoj se igrati sa tim stvarima, proveri pumpu a na kraju krajeva nova košta 100 e.
 
Da li je moguce da hidraulicna pumpa povlaci vazduh preko semeringa pumpe. Imam problema na Jinma 454 poluge rade na preskok i slabo podize. Posle popravke hidro ventila nije hteo da povuce ulje dok nismo okrenuli traktor ka nizbrdici tako da ulje prirodnim padom lakse dodje do pumpe. Nakon toga smo ispustili vazduh odvrtanjem srafa na izlazu pumpe. Nakon toga je hidraulika radila normalno, medjutim sutradan opet ne dize poluge !??
Krene polako i opet na preskok podize. Odvrnem izlaz pumpe - vazduha za izvoz.

Jedino mi pada na pamet semering pumpe ili da kroz filter hidraulike povlaci vazduh. Nisam uspeo da nadjem nov filter pa sam stari skinuo i oprao. Nije bio preterano prljav. Ali filter je najniza tacka u sistemu i valjda bi curelo ulje kad je traktor ugasen ?

Pumpa je ovakve konstrukcije i pogoni se zupcanikom na razvodu motora:

Takodje cudno ulje u sistemu je bilo crno. Kucajuci ovo pada mi na pamet da nekako kroz pumpu povlaci ulje iz motora. Moje pitanje je da li je to moguce, zna li neko konstrukciju takve pumpe posto vidim da dosta traktora ima slicne ? Da li se neko susretao sa slicnim problemom ?
Isti slicaj smo imali na fotonu 404 posle popravke hidraulika nije hteo da potera ulje kroz hidrauliku kao sto Lovac Luka rece bio je problem u filteru hidraulike, zamenjen filter i proradilo sve kako treba.
 
Znaci moze biti i pumpa i filter.
Nasao sam ovaj snimak kako pumpa izgleda unutra
Na 2:25 i 2:53 se vide gumice koje zaptivaju potisnu stranu.Dakle osovinice i lezajevi "vide" samo pritisak usisa. Ovo objasnjava zasto pumpa ne pretace ulje iz hidraulike u motor cim napravi pritisak ali moze da usisa vazduh i ulje iz motora ako je los semering.
Nista videcu da nadjem negde filter pa ako to ne pomogne skidam pumpu.

Mada ja ozbiljno sumnjam na pumpu zbog crnog ulja, nema gde drugo da pocrni osim ako nije povlacio po malo ulja iz motora. Primetio sam da pomalo nedostaje ulja u zadnje vreme, ali sam to otpisao kao povecanu potrosnju.
 
Nazad
Vrh