Slobodna diskusija o traktorima

Pa prvo proveri filter skini ga pa pogledaj kakav je, to je bar lako i probaj, a onda gledaj dalje.
 
Semering pumpe milion posto. Nijedan semering kao ni njegovo držanje ne bi moglo izdržati pritisak (ma ni polovinu) što pumpa može proizvesti, a za normalan rad semeringu je potrebno ulje. Zato se usisni vod postavlja tako da ulje ide i na semering, a kad se ovaj potroši onda linijom manjeg otpora vazduh ulazi u sistem a ulje..... sve teže i teže. Za rezultat imamo penušanje ulja (kod rakovice izvire ulje iz hidraOulike), mešanje sa motornim, isprekidano prvo podizanje poluga.....
 
Poslednja izmena:
Same je noviji i "moderniji"-udobniji i mladji 7 godina. Al jd je jd...I jedan i drugi su odlicno ocuvani i imaju "nove gume"...Teska odluka,premisljam se vec 20 dana kao mlada a oranje ceka....
 
Trenutno imam za oranje 30 hektara + livade,lucerka itd.. ukupno oko 40 ha.Stim sto planiram sledece godine to da udvostrucim zbog povecavanja kapaciteta farme ovaca koju imam.

@mims hoces reci da za same nema delova i da su zeznuti za odrzavanje ?
 
Mogli bi clanovi seriju sedam da kazu nesto o njima? Kazu majstori da je ta serija jako zajebana za opravku i delove.
 
Ja bih rekao al nisam nešto preterano iskusan, zasad sam od delova nabavljao senzor pritiska ulja menjača i hidraulike odmah sam ga našao u kite-u u ns otišao po njega i zamenio. Još sam tražio osmicu sa bolcnama za tls jer me čeka njena zamena i informativno sam zvao kite i ovde i u madjarskoj. Ovde par dana da nabave u madjarskoj za dan.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Delovi nisu problem.Moj J.D je 1976 godište i pre izvesnog vremena sam poručivao neke delove za volan.Nisu imali sve na stanju ali je stiglo iz Nemačke i USA za 5 dana.Najbitnije u svoj priči je to da je svaki deo originalan i kada se ugradi na traktor nema nikakvih problema.Džaba što za neke traktore ima delova na trafikama kada ili ne odgovaraju ili ne valjaju.
 
Кардан из домаће радиности. И ради!!!
dbdf1f28e8c5303f9d2086b16173aa57.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh