Slobodna diskusija o traktorima

Zeznuo bi se. Prvo, SDF grupacija ima motore manje zapremine , traktori su općenito puno lakši i nježnjiji, mjenjači slabi, završna obrada koma, hrđe koliko hoćeš, elektrika užasna.
A broj brzina ništa ne znači, imao sam od većih recimo 6340 i Proximu 7441 sa mjenjačem 10+2, imaš 7-8 iskoristivih brzina, a sad Claas s mjenjačem 20+20, imam doslovno dvije iskoristive brzine.
Stariji same i zetor su nebo i zemlja, a i sada nisu puno napredovali. Nema sta nisu ljudi radili tim traktorima i jos rade.
Porediti same sliver sa nekom proximom..
 
Momo mi smo nasi BOSANCI pa se razumemo
Ja pricam o stocarstvu a oni o putevima i ZIVICAMA KURJAKOVCIMA isl pa to morate da se organizujete i sredite
Jel vi mislite da je sva zemlja u Backoj u TABLI????
Pa nas atar je formiran 1965 posle kopanja DTD kanala to je sve bila MOCVARA i VRBACI

Pa i mi sami sebi sredimo puteve pa ja potrosim svake god minimum 30_40l nafte na puteve,
nije nam takav CAR FRANJA ostavio!!!!
Ja pricam o ceni zakupa i dostupnosti hrane!!!!
Letos idem od Leskovca Surdulice pa uz Vlasinsko jezero do Bugarske granice sela STREZIMIROVCE pa usput bi ja pokosio i napravio bar 20 000 bala livadskog sena a nema ko da kosi
Bocni nagib? Darko znas li koliki je nasip do Dunava mi to kosimo, bocni nagib zestok!!!!!! I tako kilometrima kosimo i jos imamo problem jer je suma oko nasipa pa divljac prenosi METILJa
Jeste KILOMETRIMA kosio sam od Daljske krivine do Backe palanke!!
Prevrtao se i svasta nesto!!!
Toliki je nagib da ispadne poluosovina na malim IMT traktorima izvuce se iz caure!!
Onda je pocela vodoprivreda da kosi specijalnim traktorima i ostavlja seno da propada nismo mogli da verujemo !!
Pravili smo neke ramove da veliki traktor 100+ks nosi sunce grablje 6_7m u stranu daleko od sebe da bi on isao po ravnom i u 3_4 prolaza izvlacio seno na ravno!! I mi to seno placamo!!
Ja sam ove god hranio ovce 3 meseca samoutovarnom prikolicom
kosio tudja strnjista gde je sirak nikao, zovem pitam zamolim pokosim i nosim, u 3 sela sam kosio i nosio, meni nije ni tesko kositi i nositi ni sramota pitati!!




Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Luka deronjci su lani uzimali veliki deo sena tu bas kod nas po bentu, i zenin brat i sotjanac sto ima romanovske, i oni su grabljali, kaze nesmes brzo, malo malo traktor uspori jer ovaj vislji tocak se na momenat zavrti u prazno… samo sa vucom rus 50-ka malo bolje ide. Nije mi jasno kako su tamo rolo bale pravili, ili u dnu ili gore… a jos naplate travu ljudima.
 
Косили ручно брану и долине х година, узимали на уговор о одржавању. Али треба некако извући паре из буџета. Држава плаћа услужно тарупирање и кошење тримерима и косачицама, је ли преко тендера. И после да извуку још. А то што косе једном годишње...
А то је све раније било као под конац.
 
Ту треба ићи не по страни већ убрдо и низбрдо. Јесте да има посла али сигурније 100% од вожње по страни. Гледам онај насип у Бечеју на Тиси има ту добре дужине косе га људи, баш лепог сена су имали ове године.
 
Bocna kosacica CIGANCICA na ferguli a leve tockove rasirim i tako sam radio idem da mi kosa bude vislja od traktora
A rekao sam kako smo grabili
Muka raznih je bilo

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Kad je nagib konstantan, kao sto je nasip, traktor se sigurno nece prevrnuti, tu je veci problem da ne kliza niz beden u toku rada.
Kod bocnog nagiba traktor kad dodje u kriticnu tacku, gornji tocak pocinje da slajfuje, i dalje se nece prevrnuti...
Imam situacije u njivi gde moram koristiti blokadu da bi presao taj deo, kao sto rekoh gornji tocak proslajfuje jer izgubi trenje zbog bocnog nagiba.
Daleko veci problem su nepravilno izlomljene njive od nasipa.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ту треба ићи не по страни већ убрдо и низбрдо. Јесте да има посла али сигурније 100% од вожње по страни. Гледам онај насип у Бечеју на Тиси има ту добре дужине косе га људи, баш лепог сена су имали ове године.
Imam jednu njivu kao polulevak.Kako nju obraditi?
 
Evo za Zorgea ,sta kaze quora

Ako nista onda bar raditi i sijati po konturama ako je moguce
 
Nazad
Vrh