Slobodna diskusija o traktorima

Ако будеш навео ко је у неком патентном заводу или каквој институцији за заштиту интелектуалне својине регистровао да је он измислио термин Continuously Variable Transmission и има право да регулише његову употребу, онда и неће бити потребе да одговарам на твоје питање - знаћеш и сам.
 
Ja sam tebe lepo pitao da li si siguran u to što si napiso ili samo misliš. I ništa više. Zar je teško odgovoriti sa dva slova ?
 
Trebali su te iz New Hollanda angažovati pa ne bi platili milionsku oštetu za korištenje ,,Axial", čak bi im ti izdejstvovao da mogu da nastave upotrebu tog imena. Tako su mi pre mnogo godina rekli ljudi koji su u materiji i kojima verujem. Jbg.
 
Onome ko ih je tužio i ko ima zaštićeno pravo na ime. Bilo je takvih sporova i kod nas. Zato mora da se ime razlikuje bar u nekom znaku ili slovu.
 
Pajero на шпанском има погрдно значење. Тешко да би прошао у њиховом патентном заводу. Али зато монтеро може па се тако зове тамо где нема шпанског говорног подручја. Има и код нас, па многи мисле да је то специјална серија
 
Pa ja te ozbiljno pitam kome, jer lici na case kombajne. Da ne guglam sada... A oni su ista grupacija pa mi to lici na dogovor da se prebaci lova.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Pošto ne mogu da nađem korektnu temu oko hidraulicnih cilindara, pa da pitam ovde, da li se neko susretao sa cilindrima koji u sebi imaju mernu ćeliju za vagu, da li neko to rastavlja i remontuje?
 
Trebali su te iz New Hollanda angažovati pa ne bi platili milionsku oštetu za korištenje ,,Axial", čak bi im ti izdejstvovao da mogu da nastave upotrebu tog imena. Tako su mi pre mnogo godina rekli ljudi koji su u materiji i kojima verujem. Jbg.
Хајде овако да решимо недоумицу око термина CVT:
Ти си на хауби оног "Ловола" из клипа видео значку CVT и питао да ли је то заштићено име.
Ја сам ти одговорио да сумњам да је неко заштитио термин CVT, јер је то акроним три енглеске речи које су одавно у употреби.

Ја не знам да постоји неко ко је на своје име заштитио термин Continuously Variable Transmission и његов акроним и да је некако регулисана његова употреба.

Ако ти имаш податак да је носилац права на употребу конкретно тог термина и акронима неко конретно физичко или правно лице, онда ја нисам у праву у својој тврдњи.

Ако немаш тај податак, онда ти ниси у праву у својој тврдњи.
 
Nemam taj podatak isto kao što ti nemaš taj podatak o onome što tvrdiš. Samo je razlika što sam ja pitao, a ti si tvrdio. Pa ko sada treba da dokazuje ? Ja da sam imao dokaz ne bih pitao, ja sam samo imao sumnju.
 
Pošto ne mogu da nađem korektnu temu oko hidraulicnih cilindara, pa da pitam ovde, da li se neko susretao sa cilindrima koji u sebi imaju mernu ćeliju za vagu, da li neko to rastavlja i remontuje?
Siguran si da nema samo senzor pritiska i tako meri?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Provericu ti sutra. Skoro je bila muka pri remontu upravljackog cilindra na telehendleru, zeznuli onaj magnet koji senzor registruje kada su ispravleni tockovi. Jedva nekako nabudzili da radi, majstor bio kriv pri remontu. Pa da ti ga ne preporucujem :)

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Nemam taj podatak isto kao što ti nemaš taj podatak o onome što tvrdiš. Samo je razlika što sam ja pitao, a ti si tvrdio. Pa ko sada treba da dokazuje ? Ja da sam imao dokaz ne bih pitao, ja sam samo imao sumnju.
Значи податак немаш, а имаш сумњу?

ОК, онда, док ти не нађеш тај податак, ја сам у праву са својом тврдњом.

И да, терет доказивања да заштићена ауторска права на термин и његов акроним ПОСТОЈЕ су на теби, а не да ја доказујем да НЕ ПОСТОЈЕ.
 
Хајде овако да решимо недоумицу око термина CVT:
Ти си на хауби оног "Ловола" из клипа видео значку CVT и питао да ли је то заштићено име.
Ја сам ти одговорио да сумњам да је неко заштитио термин CVT, јер је то акроним три енглеске речи које су одавно у употреби.

Ја не знам да постоји неко ко је на своје име заштитио термин Continuously Variable Transmission и његов акроним и да је некако регулисана његова употреба.

Ако ти имаш податак да је носилац права на употребу конкретно тог термина и акронима неко конретно физичко или правно лице, онда ја нисам у праву у својој тврдњи.

Ако немаш тај податак, онда ти ниси у праву у својој тврдњи.
Ja mislim da niko konkretno nije zaštitio ovaj akronim jer se odavno koristi ako idemo u istoriju docicemo sve do Leonarda Davincija jer ga i on spominje (naravno ne kao CVT). Koriste ga svi: skuteri, bicikli, automobili, teretna vozila, traktori i niko nema problem da napiše da koristi CVT transmisiju. Postoje i registrovana imena kao što su "variomatic" ali CVT svi koriste bez problema.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh