Slobodna diskusija o traktorima

Vidim ima u ponudi hidraulicnih toplinga kat.2 vec za 15000 din...valja li to cemu?
Zavisi kakav ti treba, ti se odmah uhvatio za najeftiniji. Imaš i za 1.000e i opet su bili najeftiniji. Ja ih znam da drže do ugleda, isključivo porodično rade u firmi pa više paze na ugled.
 
Prosle godine sam kupio ovakav u Agritehnikomu, top link je kat. 3 dok su kugle za kat. 2, mislim da je bio oko 24..
20220604-123102.jpg
 
Skoro nova neuništiva A.M od 1.200l. :D Na svu sreću ništa strašno, tri triplex nosača dizni.Sreća išao polako kroz baštu, da se desilo na asfaltu rasturio bi prskalicu k'o Bugari skupštinu.
 
Jake su AMazone prskalice,ne kazem,ali opet velik je tu rizik,steta moze biti ogromna.Mozda cu i ja za rusa kupiti neki jaci topling konacno,a najpametnija stvar bi bila ugraditi hidro akumulator.To cuva sve,od poluga,toplinga,svakog klina,navoja pa sve do poluosovina,lezaja itd.
 
Nećkam se da uzmem veći traktor a izbor mi pada na JD 4440 160ks ili Torpedo RX 170ks ......šta mislite šta je pametnije? Pod uslovom da su u približno istom očuvanom stanju naravno.....
 
očuvan 1221 je skuplji, čini mi se, a i nekako nisam siguran koliko god je JD mator, čujem da samo menjaju vozače, a ne kvare se toliko, nekako mi Rus nije nikad bio ozbiljan traktor....a i nije 160+ ks......ili možda grešim, al mi tako deluje.....
 
Dobar je taj J.D ali mu je mana što nema prednju vuču i što je star.Takođe i održavanje, nije uopšte jeftino bez obzira što ima 40+godina.
 
Nećkam se da uzmem veći traktor a izbor mi pada na JD 4440 160ks ili Torpedo RX 170ks ......šta mislite šta je pametnije? Pod uslovom da su u približno istom očuvanom stanju naravno.....
Više puta je i meni to palo na pamet,jer za relativno male novce dobijaš puno snage...
4440 s obzirom na godine imaju sati sam bog zna koliko, kvarovi su neizbežni a ni malo jeftini,plus nema prednju vuču,mislim ima kao al nijedan nema ispravnu...
Kod rx170 najveći problem prave ležajevi na radilici,malo malo pa vole da se okrenu...
Imt 5170 svi znamo,menjač i diferencijal...
Ispade od svih tih raga matori volvo bm kao najpametnije opcija sa nekom mečkom ispod haube...
 
Nazad
Vrh