Slobodna diskusija o traktorima

Ima kod mene jedan, star nekoliko godina.Rade ljudi dosta sa njim, imali su problem sa poluosovinama i planetarcima u točkovima.Mogu ti proslediti broj telefona da se informišeš iz prve ruke.
 
Odličan koncept ali ga ne bih uzeo kao pravi (osnovni) traktor, nego samo kao ispomoć za nedaj Bože.
Mislim da ti mogla da se otvori nova tema 😃
 
Pa nije ovo bas novo, vidim u oglasima ih ima i pre 2000 god. Noviji su 40.7 i 40.9, a poslednji sto izasli 44.7 i 44.9. Dosta ozbiljno izgledaju. A da ima mana to sigurno, desna strana je nepregledna, kabina je mala, mali obim tockova, brzo se i trose. Ali prednost je tezina i ruka. E sad ovaj danas rece da taj cvtronik isti kao na traktoru i da tu nema brige. Kao problem je bio ranije sa kardanom jer je od motora isao ukoso, ali su na zadnjim serijama to resili. Mene vise to brine kako je resen pogon, da li ce se grejati da duze radi obradu i koliko je trajan. Obican telehendler zapne samo kada se puni kasika, ostalo mu je lako.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Bio sam sa kolegom u zastupniku Manitoua, oni nemaju tu opciju, ali baš smo pitali za to i kaže da nije to neka sreća, a realno i nije. Nijedan on nije zamišljen kao traktor. Za odnesti priključke do polja da, povući prikolicu i tako, ali zapesti u pravi rad po njivi baš daleko je to od traktora. Iskreno nebi baš iskušavao tu opciju osim ako sami utovarivač netreba.
 
Upravo za to sto si ti opisao ga koriste na vecim farmama. Sve sam odradi bez pomoci traktora na farmi. Nahrani stoku, ocisti itd.
 
Napravio bih ovako nešto za Dajca za tanjiranje suncokretišta, samo ću napraviti drugačije kačenje. Interesuje me ako je neko pravio ovo za svoj traktor koliko treba da bude ova horizontalna cev podignuta od zemlje?
 
Najbolje je komplet mreza napred,jer stapovi ako su dugacki opet ce udarati napred o traktor,sem ako cev ne stavis metar ispred tegova ....Pomogne i cev i ja je imam,ali razmisljam da pravim to kao mrezu,branik,i mir,vozim kako hocu.
 
Ko ima prednju hidrauliku može da okači valjak napred širine traktora, video sam to i završava posao. Ta mreža napred mi se ne dopada jer nemam nameru da idem suprotno od kombajna, cev bi završila posao pošto su štapovi zalomljeni u smeru u kom je išao kombajn.
 
Kod nas to većina ima pošto se seje dosta suncokreta. Pustiš do visine prednje osovine, tj. malo niže. Ako previše pustiš dole imaćeš problema. Bolji si oni koji su malo dalje od traktora ali ne previše, pošto otežavaju vožnju. Ja ima još dva montažna dodatka za širinu koju ruši susedni red. Mislim da bi bilo dobro da se na ovu konstrukciju okači neki teži lanac.
Ko nije sejao suncokret nema pojma šta ti štapovi mogu da pokarabase na traktoru.
 
I na kombajnu zna da napravi sr....da ne spominjem sto je skoro ceo kombajn ispod nekako crn,nesto od suncoketa sto ostane,ako ima zelenog lisca i sta vec.
A na rusa mi pre 2 godine,nekako,se zabilo 2-3 stabljike izmedju izduvne grane i bloka motora,normalno nisam skontao dok se nije upalilo,sreca suv motor pa nije bilo sta da gori samo te stabljike,da je bio od ulja mozda bi bilo ozbiljnije....
 
Наравно да и поред заштите не терам контра (као и 99% људи) од смера у којем је ишао комбајн али сам видео да неко и то ради. Стабљика је веома жилава и може да направи велики проблем.
 
Ja sam prosle godine samo sipku stavljao na prednju hidrauliku kroz kugle. Jesenas sam napravio teg pa sad razmisljam kako na njega da nabudzim tu sipku a da bude lako demontazno..
 
Nazad
Vrh