Slobodna diskusija o traktorima

Meni bi trebao traktor jedno 70 do 80 ks , nov po mogucnosti , da nije duplak , sa dobrom kabinom i po mogućnosti da ima transportnu brzinu ili bar da je brz . Ništa tako nemogu da nadjem , svi prave uglavnom samo duplake . Za lakše poslove bi bio , sijačica diskosna sa djubrivom ,prskalica 650 lit , rasipač od tone i transport . jel imate ideja ?
Pa i nemas nekog izbora ovde, imas kubotu(rakic), claas(petriks), zetora(njih imas svugdje) i case(moto remont i sad ovaj agromarket).
Nekako mi najisplativije djeluje kupiti nesto iz sdf grupacije, case ne znam kako stoji sa cijenama.
 
Ne sekirajte se nisam se uvredio, nisam ni hteo da ih reklamiram samo sam hteo da vidim neko mislenje oko te traktore. Za motor znam da je odlican posto ja imam MF 148 koji nosi isti motor. Za druge sklopove koji idu u traktor neznam. Inace za firma koja i sklapa i bas nemam dobro mislenje. U pocetku ta firma je radila popravke i remont traktora, ali dosta ljudi nisu bili zadovolni od njihov rad. Osnovana je oko 1995 godine. Inace traktor su napraviule da bi bio konkurencije TAFE, posto traktor koj mnogu vole kod nas IMT 539 je postao lepo minato( ne moze se kupiti nov), tako da ako neko hoce nov traktor te kategorije to bi bio TAFE, SOLIS ili ovaj. TAFE i SOLIS kod nas su se pokazali kako pouzdani traktori, e sad dali ce uspe ROLAN da se nosi sa njima vreme ce pokazati, ali ako je tako kako sto kazes tesko da ce da uspe. A jel traktor ide u izvoz pa si video ili kod nas u Makedonije?
Gledao sam ih i u Makedoniji u Bitoli i u RS na sajmu.
 
Jeste na slici,al kad mu pridjes vidis da je to ustvari samo na slici,i da bi ga stari masej nadziveo otprilike 4 puta. To ti je isto da ti sad odes u Jusel i pokupujes sve delove i kupis indijski motor koji je kopija perkinsa a video si gde oni i kako prave delove,i sklopis traktor kod sebe u radionici. Eto to isto i oni rade koliko sam video.
 
Kako mu je ime?
Da ga probam naći
Jebala ga glava stvarno ako su usrali Makedonci
Kao one stare Kavadarci mašine nisu bile ni za kuxac!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Pa ako idu na najnizu mogucu prodajnu cenu logicno je da ce staviti najjeftinije sediste. Nece sigurno Grammer staviti koji vredi petinu traktora.
 
Slazem se s tobom. Iako 10 000e nisu male pare, realno za te pare ne moze se nista uzeti kvalitetno a da bude novo. U tom slucaju bolje uzeti polovan jos i ostane koja hiljadarka u dzepu.
 
Da li je neko podizao snagu na New Holland traktorima? Konkretno, da li bi na modelu New Holland T6050 Plus mogla da se podigne snaga da bude u rangu T6070 Plus traktora? Da li je tu samo razlika u štelovanju pumpe ili između ta dva traktora postoji razlika u delovima koji nose?
 
Na kojim inostranim sajtovima gledate polovne traktore?
Zanima me vocarski do 40-tak ks, pa bih pogledao kako se krecu cene

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja ukucam na guglj traktor koji me zanima pa gledam slike i otvaram.
Imas truck, mascus, landwirt, maschio..
 
Hvala vam, na mashinu sam vec gledao na ostalima nisam, ovih dana cu polako pratiti.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da li je neko menjao semering prednje vuče? Na MF 3630 mi curka ulje, na mestu gde kardan ulazi u prednji most. Koliko je komplikovano to zameniti?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nije komplikovano samo je bitno koliko stegnuti kasnije maticu , ako se dobro sjecam . Prvo skines spojnicke i sipku kardana , onda moras odvrnuti kandzastu maticu jer nemoze semering prwko nje , pa se vrati matica . Jako bitno kolko stegnuti maticu jer ona priteze direktno konusni na tanjirasti ako se dobro sjecam .
 
Gde bih mogao naći ovako nesto? Ovo je nosač kabine od nekog kamiona čini mi se.
18907e5c97f2efef3b12ff4bbaa3ba5e.jpg
 
Imaš po vašarima te nosače od traktorskih kabina. Prave ih privatnici iz (mislim) Inđije. Ja sam kupio za rakovicinu kabinu. E sad da l' baš ima isti takav oblik kao sa slike, to ne znam...
 
Ako je od nekog kamiona idi u prodavnicu delova za kamione, samo im pokazes sliku i nace ti..
 
Nazad
Vrh