Slobodna diskusija o traktorima

Zanimljiv video još nisam vidio da neko stubline stavlja s batom 😅😅
 
Kad oteraš auto na servis
Jedan mehaničar skrnav prljav radionica u ratnom stanju
Drugi sve pici pici
Gde bi ga ostavio?????
Pa moj drugar radi auta i skidao je klizne metalne kapije da stavi one na dugme kao roletne
Dole lupao do duše malo oštećene pločice da saliva onaj epoxi
Ljudi se lože na to!!!!!
Kao sad ćemo endoskop kameru da vidimo u rezervoaru pumpu
Sad ćemo kurax a sad palac
I onda kaže znaš on je vrh mehaničar
Jest neki lik kod kolege doterao Mitsubishi l200 gibanj nazad i to sve razlokano
Ovaj mene zvao kaže nikad nije imao posla sa gibnjevima
Ja gibnjeve u žarkovac na šprengovanje
Osovinice kod strugara uradio sve nove
Cupante kod rade zubac
Povario nove osovine na one klackalice od gibnjeva
Nove osovine na cupante gde ide amortizer
I ovaj moj ga ošišao meni dao 150e za dan posla meni super a mogu misliti koliko je njemu uzeo?????
Ali epoxi i dugme kapija itd itd
Koliko njih otera traktor njemu, ja dodjem on zaključa kapiju ja uradim i on naplati 2x šta bi ja uzeo
Jbg ljudi se lože


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Iz mog iskustva, Indijci i Iranci spadaju među najinteligentnije ljude.
Onde gde ima da se mozga oni se vrlo visoko kotiraju..
Doduše, i mi balkanci smo tu dosta konkurentni, ali mi imamo jak problem sami sa sobom pa nam je mentalna snaga potpuno anulirana.
Cuo sam da su Indijci odlicni matematicari. A po nekom nepisanom pravilu kod nas u skoli, ko ima 4 ili 5 iz matematike, odmah mozes zakljuciti da su im sve otale ocene iste takve. A i obrnuto.
 
Kad sam ziveo u USA dve godine, svaki dan sam se cudio kako tako manje inteligentni i nesposobni ljudi (da ne kazem glupi) lepo zive....
Postigao sam za to vreme tamo mnogo, i napredovao i niko nije probao da me zaustavi ili stopira u nekoj ideji. Itd.
A ovde kod nas mozes ti biti pametan koliko hoces, dok te ovaj nas balkanski korumpirani sistem ne proguta. Napreduje se samo preko politike.
 
Svi pametni u p.m. a Nemci najrazvijeniji, bas zanimljivo.
Jes bas zanimljivo... Jos ako zaboravimo prvi i drugi svetski rat, vise komada drzava u ropstvu u kompletu sa njihovim kapacitetima, budzetima, rudnim i prirodnim bogatstvima, prisilnim radom porobljenih gradjana... Sta li je tek Romel radio po Africi, to niko ne zna. Verovatno isao na safari. Tako par godina...
A jes taj svabo pametan a mi glupi.
Ko nas j*be sto svaki put kad se zaletimo u uspravan stav ili nam zakuvaju ratovanje ili nas posole bombama ili osiromašenim uranijumom. Kad smo glupi, jest
 
Generalno gledajući, ipak bolju uslugu dobijam u urednoj radionici, nego kod majstor Kreke..
Taj koji napravi radionicu kako spada i uloži u alat i opremu, verovatno nema na umu isključivo prevaru kroz te detalje, već dugoročno gledajući, gleda da pridobije klijenta kroz kvalitet usluge.
Radio sam svojevremeno remont dizalica za radionicu Lav-Auto, i upoznao se sa njihovim sistemom rada. Po meni je to primer kvalitetno organizovane radionice za brze intervencije(kočnice, filteri, mali i veliki servisi, gume, centriranje i remont trapa..). Imaju većinu potrošnih delova u svojoj prodavnici i to u nekoliko nivoa kvaliteta/cena, iskazuju cenu pojedinih intervencija odmah, i rade relativno brzo sa svojih 15-tak mehaničara. Sve ide kao na pokretnoj traci.
Ponude i prodaju delova, rade isključivo žene, tako da je 'majstorsko mudrovanje' skoro isključeno.
 
Mirosti
U selu ima bošista (tako on sebe zove)
Sve full od opreme, radionice, garaža, mašina nekad su se bavili poljoprivredom
Ali posao koji uradi je djubre!!!!!!
A ima bošista svi ga tako zovemo čika Nika u Tovariševu
Klasični KREKA u radionici boga oca popino uvo i vladikin brk možeš naći
Uvek je i tu neko majmunsko ostrvo 3_4 seljaka za astalom
Znači priča se o inflacije o privatizacije domaća se pije al to zbog cirkalacije

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kad ste vec kod radionica i opremljenosti istih svasta sam licno video, a i cuo. Ima u LE jedna cuveeennaaa radionica u Jablanickom okrugu, a i sire. Opremljena naravno, ceka se kod njih u red. Tako drug kad je imao neku havariju, glava motora zaglavi kod njih i naravno tu se danima ceka, onda njima dune da idu na odmor, a dani prolaze. Dosli sa odmora i onda opet par dana i konacno dodje na red ta glava motora i tek onda ustanove da oni ipak ne mogu da je obrade. Sve skupa sa odmorom glava je kod njih bila najmanje mesec dana.
 
Pa čekaj Luka, jel bar taj Nika/Kreka radi bolje, obzirom da ima sve? :osmeh:
Meni je čika Nika uradio preko 100 pumpi do sada ja sam prezadovoljan!!
A radi od linijske pumpe, pumpe dizne, do cr sistema!!
Prva stvar on je dobar čovek, a onda pravi majstor
On je sam sebi pravio ispitne stolove, horizontalnu brusilicu, glodalica za zatezajuće čaure uloška dizne

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Pa radionica mu je ogledalo poslovanja.Taj mentalitet ja sam mehaničar moram da budem umazan do ušiju.Radno odelo isto natopljeno raznim tečnostima dalje od krpačina raznih krševa neće da odmakne.
 
Nazad
Vrh