Slobodna diskusija o traktorima

То је еквивалент кад са мтз-52 или мтз-82 крећеш са две пуне приколице. По могућности из њиве или на успону. Можеш да кренеш у 6-ој или 7-ој брзини из места али да јавиш како си прошао.
 
Nije isto ovo i prikolica.
Kladu je bitno krenuti iz mesta sto vecom brzinom....
U takvim okolnostima ima mnogo sirovih vozaca pa koriste da se izivljavaju na masini.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mislim da je onaj 6245 polazio drugom, a trebao je prvom. Imao bi dovoljnu brzinu da cimne trupce, a opet i snagu da mu se ne gusi masina.
A kad Laza spomenu tockove, stvarno se mnogo lakse vuce kad nesto ima tockove. Zimus drug kolima sleteo pod put i zove me da izvucem traktorom. Ja odem, snimim kakvo je stanje pa spustim pozadi dasku da se ukopam i da ga izvitlam. Autic oko 1200 kg, to je racunam trupac preko kubik da me ne povuce po onom snegu. Verujte kad sam krenuo da ga vitlam bukvalno nisam osetio. Tu sam video koliko je neuporedivo lakse vuci nesto sto ima tockove u odnosu na trupac ili celo stablo kroz sumu.
 
Baš tako, trebao je možda krenuti prvom kao vozač 7745 i onda bi vjerovatno bolje išao, ali je valjda mislio gdje ima turbo da onda može i drugom ići, i vidi se da mu turbina pomogne u startu ali poslije ga iznevjeri.
 
Mislim da je onaj 6245 polazio drugom, a trebao je prvom. Imao bi dovoljnu brzinu da cimne trupce, a opet i snagu da mu se ne gusi masina.
A kad Laza spomenu tockove, stvarno se mnogo lakse vuce kad nesto ima tockove. Zimus drug kolima sleteo pod put i zove me da izvucem traktorom. Ja odem, snimim kakvo je stanje pa spustim pozadi dasku da se ukopam i da ga izvitlam. Autic oko 1200 kg, to je racunam trupac preko kubik da me ne povuce po onom snegu. Verujte kad sam krenuo da ga vitlam bukvalno nisam osetio. Tu sam video koliko je neuporedivo lakse vuci nesto sto ima tockove u odnosu na trupac ili celo stablo kroz sumu.
Najgora je krosnja, to kad zapne negde nema mrdanja...
 
Kod ovog povlacenja klade najvecu prednost imaju oni sa vitlima fiksiranim na traktor, vec na kraju poluga manja je podizna sila a posledicno i kontakt sa podlogom

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Da, to si u pravu ali evo ovaj Ursus nema vitlo i traktor vuče kako treba, takodje i Zetor Crystal 16145 je bio ali je lošije vukao nego ovaj Ursus sa snimka. Kažu valjda da mu je loš motor skroz.
 
Ovo je cirkus i smijurija.
Bar da radiš u šumi pa da se radi korisno.
A i to nisu traktori za šumu tako da s tim nema posla.
Nemogu tu na ravnom a kamo u šumi.
 
Nista mu biti nece sto ce prevuci balvan 100m, u sumi su mnogo gori uslovi
Ovo mi je daleko prihvatljivije od cuvenog nadvlacenja gde pojedinci mogu posradati sa onim sklepama bez kabina.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Овоме је душа у носу, требало му је 1 км да се одвоји.
ceb06d5ef9a3f983cfa4da1d03ce0a22.jpg
 
Nazad
Vrh