Slobodna diskusija o traktorima

Slikao ga juce u Nemackoj, 150 ks, 1974 godiste, covek prvi vlasnik. Jos uvek glavni traktor za teske poslove na imanju.
743a3b6d785ef01aa99854ee88b7904c.jpg
565b89a91f7da5d6f673c14d55058590.jpg


Послато са SM-J400F помоћу Тапатока
 
Шлитер тај се правио буквално од куће и радионице , тај је можда саранио већ прву генерацију тих шваба.
 
Волим да гледам канале на јт. како још одржавају механизацију из ДДР-а. Има свега и све је у погону. Има једна велика раковица у суседном селу, чини ми се да ради од кад знам за себе. Сад већ раде преко 1000 јутара али она још није за старо гвожђе.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Šliter je bio majka mara
Ima ih još po selima da rade
Napravljen sirovo, predimenzionisano
Uradjen da traje
Volvo bm takodje
Rajkovica 120_130
Jednostavne dobre mašine!!
Sad ne vezano šta oni URSUS 904 izdrže u šumi, sa ekipažom dizalicom to drugi nebi nikad, oni već 30_35 god po šumama krljaju
Uzela šumarija ruse 952_1025 nisu mogli!!
Kasnije uzeli SAME 90 ni on nije mogao



Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Proizvođači preporučuju korištenje ublaživača kako bi se smanjio stres materijala u transportu, ali i održala stabilnost traktora na cesti. A problemi se događaju uvijek, zato i ja mislim da je najbolje voziti polako.
Tacno u knjizi od 4755 pise da se znatno moze produziti vek zadnjeg trapa ako se sa velikim teretima vozi polako, tacnije ispod 15km/h... A isto pise i za prednji trap da se gume mogu znatno duze koristiti ako iskljucimo vucu po asfaltu :osmeh: :haha:, znaci nije poblem delovima nego da se ne jedu gume, kvalitet je to...
 
Izvinjavam se ako sam fulao temu, imam problem na imt 539 tako što mi izlazi ulje na mjestu gdje je ac pumpa prišarafljena na blok.Promjenuo sam diftung i stavio onaj silikon ali sve đaba.Sad ne mogu tačno da utvrdim gdje pušta ulje . Uglavnom ga ima ispod ac pumpe alansera i niz blok ispod. To se pojavilo iznenada.Ima li tko kakvu ideju što bi moglo da bude?
 
Ako je tu, verovatno pumpa ne leži dobro!
Hoće zadnji semering bregasta da pusti tu iza


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Koje su prednosti traktora sa interkulerom u odnosu na onaj koji to nema? Da li je tisi ili je potrosnja manja?
 
Koje su prednosti traktora sa interkulerom u odnosu na onaj koji to nema? Da li je tisi ili je potrosnja manja?
Interkuler hladi vazduh koji turbina gura ka usisnoj grani tj. usisu motora, jer se vazduh zagreva prilikom sabijanja. Motor sa interkulerom dobija par ks vise u odnosu na isti bez interkulera. Topli vazduh je redji pa samim tim i manje kiseonika, zato ga on hladi, vazduh opet postaje gusci vise kiseonika ulazi u cilindar a kad ima vise kiseonika onda moze i vise goriva da sagori i dobija se i veca snaga.
 
Poslednja izmena:
Vatra/eksplozija koja se stvara u cilindru je ustvari hemijska reakcija izmedju agregata (dizela) i kiseonika. Sto vise kiseonika to vise toplote iz iste kolicine dizela. Sto hladniji vazduh to ima vecu kolicinu kiseonika pri istoj zapremini.
 
Naravski da može, samo je pitanje kolika je ta površina, koje još traktore vozi i da li ima naslednika?
Obradjuju 150 ha zemlje. Ima jos Mercedes traktor ne znam oznaku isto neki stari, nekog Fendta malog sa sandukom napred. Ima i Fendta od 80 ks sa utovarivacem. Otac i sin od 20 god rade.

Послато са SM-J400F помоћу Тапатока
 
Veoma cesto sam u Nemackoj, bas po seoskim domacinstvima. Jos uvek jaoo puno starih traktora imaju i koriste, iako se kod nas vecina misli da ona posle 10-15 godina starosti prodaju masine.

Послато са SM-J400F помоћу Тапатока
 
Veoma cesto sam u Nemackoj, bas po seoskim domacinstvima. Jos uvek jaoo puno starih traktora imaju i koriste, iako se kod nas vecina misli da ona posle 10-15 godina starosti prodaju masine.

Послато са SM-J400F помоћу Тапатока
Jest sve im cveta, a ja u austriji balirao 2006god sa DEUTZ 6806 i CLAAS DOMINANT
A bale su vukli sa 2 maseya 177 i 165




Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Nazad
Vrh