Slobodna diskusija o traktorima

Pozdrav.
Interesuje me po vama koji je traktor bolji, MTZ 1221 ili ZETOR 12245 ?
Za delove znam da su tu negde na isto, sto se tice cene.
Potrosnja ne znam ni jedan ni drugi koliko trose.
Koji je udobniji ? (posedujem MTZ 82, sto se tice udobnosti ni malo nisam zadovoljan)
Unapred hvala na odgovoru. :osmeh:
Cena će ti odgovoriti na pitanje.
 
Radio sam nesto malo davnih dana sa zetorom crystalom 12145 i imao je na desnoj rucki 4 brzine + power a kolega na ursusu 1634 ima 3 brzine + power i to radi sasvim OK ako je traktor agregatiran s pravilnim prikljuckom.
 
Pozdrav.
Interesuje me po vama koji je traktor bolji, MTZ 1221 ili ZETOR 12245 ?
Za delove znam da su tu negde na isto, sto se tice cene.
Potrosnja ne znam ni jedan ni drugi koliko trose.
Koji je udobniji ? (posedujem MTZ 82, sto se tice udobnosti ni malo nisam zadovoljan)
Unapred hvala na odgovoru. :osmeh:

Isto sam se pitao i odabrao 1221 i mislim da sam dobro postupio.
 
Prekjuce pricam sa vlasnikom zemljoradnicke zadruge plast iz Srpske Crnje oko njegovih traktora i u nekom kontekstu on kaze za 1221 "on je 136ks,al njegove konjske snage ne mozes porediti sa zapadnim konjskim snagama,on se ponasa kao ovi ostali od 150ks"... E sad koliko je to tacno ne znam,ali covek mi deluje veoma ozbiljno... :)

Sent from mTalk
 
Prekjuce pricam sa vlasnikom zemljoradnicke zadruge plast iz Srpske Crnje oko njegovih traktora i u nekom kontekstu on kaze za 1221 "on je 136ks,al njegove konjske snage ne mozes porediti sa zapadnim konjskim snagama,on se ponasa kao ovi ostali od 150ks"... E sad koliko je to tacno ne znam,ali covek mi deluje veoma ozbiljno... :)

Sent from mTalk
1221.3 moze da se "otvori" na 150ks i to serviseri iz Agropanonke uspesno odrade.
 
Dzabe otvaranje na 1221 kad mu fi ovako fali kila spram deklarisane snage a i kvacilo mu je dosta slabasno. Realno, svaki traktor moze jos da se 'otvori' samo zavisi koliko u % u odnosu na trenutnu snagu.
 
Dzabe otvaranje na 1221 kad mu fi ovako fali kila spram deklarisane snage a i kvacilo mu je dosta slabasno. Realno, svaki traktor moze jos da se 'otvori' samo zavisi koliko u % u odnosu na trenutnu snagu.
Bolje da mu fali kila , kad tocak preklizne dobro je , kad tocak ne moze da preklizne a motor jak negde izmedju ce nesto puci.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma cudo je taj Breznjev, tu se konjske snage racunaju 2x. Tu je sve svajno i bajno i to je savrsen traktor bez mane. Zapadnjaci su krsevi i nisu ni do kolena Staljinu.
 
Nisu ni zapadnjaci bogom dani , drugaru na masseyfergusonu crkne fendov vario menjac na 5000 sati. Trazili su mu za popravku koliko kosta i nov belorus

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ovaj tip govori ono što je ovde na forumu milion puta prežvakano. Ali klip ima interesantan naslov pa nisam odoleo da ga ne postavim. :haha::haha::haha:

 
Nazad
Vrh