Slobodna diskusija o traktorima

U bocu bi trebao da ide ma koliki pritisak bio. A treba da bude ograničen ventilom na 4-5 bara. Tim ventilom (rislag ili kako se vec zove) se održava pritisak u boci.
 
Nisi me najbolje razumeo. Kod Ursusa c-360 je posebno rislag ventil i on dolazi nakon ventila vazduha. Kod mene postoji problem u ventilu vazduha. Kada zavrnem cep gde se srafi crevo za pumpanje guma, ventil nece da posalje vazduh dalje ka tom rislag ventilu koji je pak povezan drugim krajem na bocu vazduha. Na primer kod rakovice je ventil vazduha i rislag ventil napravljen u jednom kucistu dok je kod c-360 posebno.

Sliku sam pozajmio sa interneta.

hOvqE9X.png
 
To sam prvo uradio, ali nece, skinuo sam ga i probao na drugom kompresoru, opet isto,nece da otvori, pa sam posumnjao da kompresor ne napravi dovoljan pritisak ili je ventil rastelovan i zbog toga pitam na kom pritisku bi trebao da prebaci.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
Danas sam ga rasklopio, unutra se nalazi zicani filter koji je bio dosta zaprljan, ocistio sam filter i stavio slabiju oprugu. Sad prebacuje vazduh i kad stavim prst na izvod za pumpanje guma pa samim tim od pumpanja guma nema nista.. Medjutim postoji mogucnost stelovanja sto sam zapazio tek kada sam ga rasklopio. Stelovanje se postize tako sto se opruga sabija ili otpusta. Sad mi predstoji da vratim staru oprugu i nadjem neki manometar koji cu pricvrstiti na izvod za pumpanje guma. Nastelovacu ga na 4 bara i mislim da ce raditi. Ali i dalje mi nije jasno zasto nije radio, verovatno pritisak kompresora nije mogao da sabije oprugu. Inace cena novog je 53 eur.
 
Kolege, drugari, potrebno mi je vase misljenje, trabao bih kupiti traktor do 70 ks, sa duplom vucom, 577 mi se ne svidja nikako, uzeo bih nesto hvalitetno iz uvoza mozda do nekih deset hiljada, pa mozda i neki evric vise... i naravno da nisu delovi preskupi
 
Nije mi hitno, sacekacu da skupim jos para pa cemo videti ^^
Pa ne znam, nekako mi je veliki a motor je slabasan za njegovu konstrukciju... imam 560 sa "s" motorom, to je dobitna kombinacija!
 
Pre par dana sam bio i nekoj akciji postavljanja kabla za vodu, stroj za postavljanje je vukao Zetor 7045 a ja sam pomagao sa Imt 577, poprilicno je zahtevan posao jer se prelazi preko raznih brda i dolina, potoka i uopsteno teskog terena.
Iz desavanja toga dana mogu reci da je Zetor sposobniji traktor iako Imt nominalno ima vise konjskih snaga
eb11538ac29e7738b3a3df66b77ee0a2.jpg
 
Zetori su lepe masine, eto lepo od tebe kolega sto nisi kao vecina da ne zeli priznati da je neki drugi bolji
Kao sto ima clanova, bas za 577 da ga kuje u zvezde a svi znaju koliko moze, mislim vise na taj stari tip. Kod zetora mija jedina zamerka je spor rikverc, mada se nadje modela sa reverzerom ali to jako retko. To bude vec prava masina. A i cena sve govori, sto su toliko na ceni po meni je pouzdamost, bas dobra udodnost koja donekle parira zapadnim traktorima a cena delova je mala kao ovim domacim, tj dosta povoljni delovi.
 
Mf 3065,3070

- - - - - - - - - -

577 je najbucniji traktor koji sam vozio u zivotu,imao sam i stariji i noviji tip,probija bubne opne.
 
MF 3065 ili 6140 i Bog da te vidi. Ovaj drugi je mozda oko 13 hiljada ili malo vise, vrijedi svaku banku.
 
Po mome mišljenju je Zetor bolji od Imt-a.Zetor manje troši od Imt-a i udobniji je, a bogami ima i bolji zvuk od Imt-a.Baš sam prije negdje tanjirao sa Zetorom 7245 i tanjiračama od 28 diskova i Zetor se šali sa njima 4 brzinom.
 
Po mome mišljenju je Zetor bolji od Imt-a.Zetor manje troši od Imt-a i udobniji je, a bogami ima i bolji zvuk od Imt-a.Baš sam prije negdje tanjirao sa Zetorom 7245 i tanjiračama od 28 diskova i Zetor se šali sa njima 4 brzinom.

Nadam se da misliš na nošenu laku tanjiraču od 28 diskova?

Moj glas tokođe za Zetora. Ako nećeš međurednu obradu raditi sa njim, onda može i 820 RM.
 
Nazad
Vrh