Slobodna diskusija o traktorima

Tako sam cuo od majstora koji radi traktore iz uvoza, a ima jedan JD kod mene u selu, Francuz i naravno colovan, covek ga prodaje iz tog razloga, a isti takav u obliznjem selu, nisam siguran da je isti broj (oznaka), ali znam da su isti po godistu, ks, hauba, kabina, vizuelno isti 100%, samo sto je ovaj Nemac i nije colovan
 
Pa nije valjda da se svaki dan oko njega radi pa da je toliki problem sa alatom,a i danas bar alata hvala bogu ima kakvog god hoces tako da ni taj colovni alat vise nije bauk i taboo,a lako se od metrickog da napraviti colovni!Nego ostala neka odbojnost od pre kada je i redovan alat bilo tesko i skupo nabaviti pa ljudi odma se kao manu hvataju za to sto je colovan.
 
Nemam ništa od colovnog alata a imam J.D traktor sa colovnim šrafovima. :sta: Nisam planirao da ga prodajem zbog toga a ko kaže da je to glavni razlog prodaje ima veoma loš izgovor(100% nešto ne valja ili je napakovano da drži vodu dok majstori ne odu).
 
Druze, ako se desi neki sraf da prokliza, nigde ga neces naci, onda ces ici pravo u radnju u kojoj prodaju iskljucivo delove za tu masinu (nema veze sta je u pitanju) a trgovci kao trgovci, normalno, odrace ti kozu za taj sraf jer ga nigde u drugoj radnji neces naci.. moj alat za te mere je otputovao sa difenderom, ako nije u nasem standardu u dvoriste mi nece!
 
Takav šraf će se oblaznuti(proklizati)na svetog nikad a ako se ipak desi lako je rešivo jer postoje firme koje prave kvalitetnu šrafovsku robu uz veoma pristupačne cene.
 
Ostao sam duzan snimak kako se ponasa MF. Vratio se na svoje. Ventile nove dobio, to je sve. Radna temp, nista na odusak niti baca ulje na mjerac.
Sto se colovnih sarafa tice, mozda jedan kljuc da sam brusilicom prosirio ostalo sve ide obicnim alatom. Matica mi pucala na volanu, tokar bez problema napravi.

[video=youtube_share;94fRAGatkOs]https://youtu.be/94fRAGatkOs[/video]

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kolege dali neko zna zašto mi je težak volan na Torpedu 4006, zamijenio sam rukavce i čaure i sad je još teži, nekad je bio lagan.
 
Čaure sam morao da šmirglam pošto su bile pretijesne, kad sam sklopio, prije stezanja matice, opet je bilo malo poteško okretati rukom možda sam trebao još malo skidati šmirglom da se rukom lako okreće. Matica ne steže sklop ima malo lufta.
 
Šmirglom je jako teško doterati na meru.Treba da rodiš mečku.Najbolje bi bili da proteraš rajbover,nije ni sa njim lako ali je pun pogodak.
 
Nazad
Vrh