Slobodna diskusija o traktorima

Problem je da nemaš bolje majstore nigde ni kod mlađe populacije,svi bi za neke menadžere,prodavače magle,itd...Ovde kod mene ako crkne traktor tačno nemaš kod koga da odneseš...To je najveći problem ima par starijih ali su oni zaostali u svemu jedno 20 godina...:ppozdrav:

Kris80 ko je još lud da šarafa uči neki zanat i pošteno zarađuje dinar , to je demode već decenijama unazad. Samo lagodan život, neka trgovinica lak keš,nešto na brzaka da se završi to je u glavama današnje omladine,nemaju oni kade da pošteno zarade.
 
Poslednja izmena:
Kris80 ko je još lud da šarafa uči neki zanat i pošteno zarađuje dinar , to je demode već decenijama unazad. Samo lagodan život, neka trgovinica lak keš,nešto na brzaka da se završi to je u glavama današnje omladine,nemaju oni kade da pošteno zarade.
Ja kao mladji clan kad citam ovakve stvari crkavam od smeha....

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Hvala za ovo zombie! Zbilja je rijetko za vidjeti da ih jos netko koristi.

Znao sam zasto su i zapustili sve traktore tog tipa ali sam zaboravio. FARMPHOTO je nepresusan izvor takvih informacija.
 
Cije su proizvodnje ti traktori, i kojih godina su se radili?

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока

BIMA, ponos i dika francuske industrije i poljoprivrede. Traktori su imali puno tehnicki naprednih rjesenja i bili su previse suvremeni za svoje vrijeme. Pravljeni su 90-ih godina a mozda i 80-ih. Bilo je nekad dosta slika ovakvih zapustenih traktora i zbilja je prava rijetkost vidjeti da je u pogonu i da radi. Pisalo je na farmphoto stranici zasto su prestali s proizvodnjom (vjerovatno neka politika il tome slicno) ali sam zaboravio u cemu je bio problem.

Uglavnom, avion od traktora, dobro zamisljen ali pre rano kako mi se cini.



EDIT:
Evo, nasao sam neki clanak u kojem pise da je traktor imao potpuno hidrostaticki prijenos razvijen tako da je racunalo stalno nadziralo proklizavanje na tockovima i ako je dan proklizuje ulje iz njega se preusmjerava u ostala tri tocka koji ne proklizavaju. Od "mjenjaca" je imao samo jednu rucku naprijed-nazad - Hidromat kao na kombajnima. Na sva 4 tocka jednaka distribucija tezine traktora, skretali su i prednj ii zadnji kraj u zglobovima...

Ako nadjem jos stogod, dodat cu ovdje.
 
Nazad
Vrh