Slobodna diskusija o traktorima

stavljati manzetnu na stari cilindar u 90 % slucajeva nece moci razlog zato sto se naprave risevi u cilindru i to sje.e manzetnu vrlo brzo a i kada se stavi sve kompletno novo opet nije dugog veka zato sto karike tokom rada prave kanale koje kasnije zeznu manzetnu pa ista nema funkciju tako da karika i gumica nemogu ici u paru na duge staze
sve ovo pisem jer sam sve i svasta probao a najbolje od svega toga se pokazalo 3 kvalitenije manzetne na nov cilindar i klip, jeste da cesce treba da se zamene manzetne nego karike tokom rada ali zato mnogo je duzi vek cilindru a i radi odlicno
 
Ima smisla to sto pricas ali ako je ovaj fabricki sistem kod mene na nekim traktorima gurao preko 10000 radnih sati, nek budzen deo traje samo 1/4 toga, ja cu biti zadovoljan :D
 
tacno sto ne znaci da je to i najbolje resenje jer da je najbolje i u hidraulicne cilindre bi se ugradjivale celicne karike i manzetne a ne manzetne i plasticni prsten odnosno oslonac
 
Mozda to i jeste tako. A sto se tice ursusa gledam ih nekoliko komada po selu svaki drzi prikljucak ko zakovan. A opet sa druge strane komsija ima 542 91 godiste. od prilike na njemu je oko 9/10 000 sati. Poklopac jednom skino radi zamjene KT para, a hidraulika vruca je u stanju drzat pun rasipac ili tanjiracu ili sta ja znam dobrih pola sata. Koliko bi trajo kompletan sklop da se zamijeni?
 
isti slucaj moj universal 73 g kupljen nov i do sada drzi odlicno hidraulik i ne spusta uopste drzi ko zna koliko dugo a ima samo dve oring gumice sa plasticnim osloncima sa obe strane gumice
 
Mozda to i jeste tako. A sto se tice ursusa gledam ih nekoliko komada po selu svaki drzi prikljucak ko zakovan. A opet sa druge strane komsija ima 542 91 godiste. od prilike na njemu je oko 9/10 000 sati. Poklopac jednom skino radi zamjene KT para, a hidraulika vruca je u stanju drzat pun rasipac ili tanjiracu ili sta ja znam dobrih pola sata. Koliko bi trajo kompletan sklop da se zamijeni?
Tako je i kod mene na 542
 
Kod mene MF takodjer drzi silokombajn ili frezu bez problema i pada 2-3 cm za 24h. Valjda je isti princip hidraulike jer sam kupovao kulise i ventile od imt 577 kada mi je stala hidraulika. Sada ne znam da li na klipu ima gumicu..poklopac je cini mi se isti kao na IMT..
 
Poslednja izmena:
Napravite mehanicku blokadu kao MTZ.

Nesto najgluplje bi bilo to uraditi. Nisam citao uputstvo od Rusa pa ne znam kad sme da se koristi ta blokada ali znam da sve masine iz zadruga koje je Rus nosio imaju krive piramide. U transportu treba masina malo da zivi, ja se cak razmisljam da ugradim hidro akumulator kao na kombajnu da masina moze da pliva i onda nema pucanja nosecih elemenata.
 
Nesto najgluplje bi bilo to uraditi. Nisam citao uputstvo od Rusa pa ne znam kad sme da se koristi ta blokada ali znam da sve masine iz zadruga koje je Rus nosio imaju krive piramide. U transportu treba masina malo da zivi, ja se cak razmisljam da ugradim hidro akumulator kao na kombajnu da masina moze da pliva i onda nema pucanja nosecih elemenata.
Brane kolege su spominjale kad je traktor ugasen koliko moze da drzi, pa sam razumeo da im treba resenje za vredme dok je traktor ugasen iz razno raznih razloga.
 
A zašto mora da drži neki priključak kada je motor ugašen?Zbog uštede goriva kada se recimo oštre motike na špartaču :haha: ili kada se menjaju raonici na plugu i tako neke slične stvari?!
 
Pa i meni hidraulika upusta na torpedu. Stalno malo malo pa cupne u pumpa dopuni. Znam i uzrok problema ali sam navikao ovako:osmeh:. Kad god je masina odignuta a traktor ugasen uvek poturim klocne ako radim nesto oko masine.
 
Nazad
Vrh