Slobodna diskusija o traktorima

Ja sam ovog mog jedva prodao pre 10 godina za 1500eura ...

masine.jpg
Da nije mozda otisao negde u moj kraj? Ima rodjak istog ovakvog.
Mogu reci zanimljiv traktor. Lepo ore, brz je a kod njega kako god da ga opteretis nema dima na auspuhu.
 
Prednji trap je razlicit u 551 i 555 a i reduktori. Kod markokg ima neke budzevine na svemu koliko vidim , kao da je pakovan od 3 razlicita traktora. Ima kod mene nekoliko 555 jos u odlicnom stanju i par 551. Dobri su to traktori ali za delove vrlo teski
 
Samo da potvrdim @vica022, jeste to je IMT 551, lično ga posedujem, '63. godište, mali potrošač, 30 godina je vukao IMT 756VK i Oltovu tanjiraču 28 diskova kao od šale, a sad samo baca veštak, seje, prska...
Trebalo bi da je sve osim motora, zadnjih točkova, prednjice i možda još nečeg isto kao i na 533. Motor je IM.034, dok je kod 533 IM.033 Rakovica
Imao je veoma tešku kabinu, čvrsto vezanu za šasiju, te je više ličio na tenk, a isto tako bio i bučan unutra. Mislim da je otišla iz dvorišta ciganima za gajbu piva... :)

A za delove si takođe u pravu! Lokalni preprodavac je jednom prilikom za neki deo trazi lepe, uz izgovor da taj deo imaju on i eventualno kraljica Elizabeta, jer dosta toga na njemu je colovno... :)
 
Zna li neko da se prodaje motokultivator labin ili goldoni 14 ks treba mi dobar ako neko zna nekoga ko se bavi time neka mi ostavi kontakt ovde hvala puno i pozdrav.
 
Nazad
Vrh