Slobodna diskusija o traktorima

Ne,ne.Stojković Rade Piroćanac.Na centru desno kada ideš iz pravca auto puta pa se spustiš dole niz ulicu i kod strujnog trafoa skreneš levo i tu je sa leve strane pred kraj ulice.
 
Najbolje je pitati u firmi koja prodaje brend traktora na koji treba da se ugradi instalacija.To je jedino sigurno da će se dobiti baš ono što je potrebno za taj traktor. Ima i drugih varijanti, Profi Agrar prodaje Granit instalacije ali nisam siguran da ih ugrađuju, Agrospecijal iz Novog Sada prodaje neke Slovenačke AGIS Zavore instalacije i rade ugradnju.Mogu se naći i Turske FILKAR instalacije kod firmi koje prodaju Turske traktore kod nas. A ako nije problem put do Mađarske do firme Axial tamo ima da se kupe Austrijske instalacije Atzlinger koje su po meni najbolja varijanta posle fabričkih instalacija, zato što koriste najkvalitetnije komponente koje se mogu naći na tržištu Knor Bremse i Wabco.
 
Jel moze mala pomoc oko toga koji je ovo tacno traktor? Prodaje ga rodjak iz sela, njegov sin mi poslao slike na viber i zamolio me da okacim oglas. On kaze da je to valjda IMT 555 sa motorom od Rakovice 60. Ni za godiste nije siguran.
Ajd rekoh da pitam vas ovde da bih pravilno napisao oglas.



















 
Daj mi jos neke detalje? Po konedati se proizvodio od 1963 godine ali ne znam do kada. Pomenu mi rodjak da misli da je ovaj 1968 godiste pa ne znam da li je to moguce? I ako ima motor od rakovice 60, znaci li to da ima 60hp?
 
Ajde bre valjda se stave ona dva sundjer sedista sto kostaju 1000 dinara icsacuvana besika.... ovaj bolje da ga malo sredi i proda kao old tajmer
 
Ja sam ovog mog jedva prodao pre 10 godina za 1500eura ...

masine.jpg
 
Markokg to ti je imt 551 ili kopija mf65 . Samo sto ima budzenja oko guma jer su sire od 558 stavljene i motor originala je perkinsov a ovaj je imr

- - - - - - - - - -

evo ti jednog u original izdanju i radnom stanju jos uvek
xqmrVhV.jpg


- - - - - - - - - -

yJDUBQc.jpg
 
Hm... To je kao imt 533 samo drugačiji prednji trap, veći točkovi i jedan klip više.
Znači nema bočne reduktore, teško pali kao i 533. Poprilično lagan. Hidraulika kao na 533,539,558.
Motor im034 koji nije sa r60 jer je na r60 išla modernija varijanta odnosno m34
Teško ćeš ga se rešiti.
U narodu poznat kao "roda".
 
Nije ovo Roda, roda ima bočne reduktore okrenute nadole pa joj je klirens jako veliki, djeluje krakata pa su je prozvali tako. Roda je IMT 555, Mindjušar je postavio sliku gore a ovo na slici koju je postavio Vica je nešto drugo.
 
Ja sam imao 551 prodao ga lane za 2300e.. Pali taj traktor odlicno trosi ko upaljac..ja sam bio zadovoljan al vreme ih pregazilo..pre staro je to..roda jos gore bar sto se bocnih reduktora tice..sve je teze naci rez delove..ja sam moj zato i prodao..
 
Nazad
Vrh