Slobodna diskusija o traktorima

Najlakse se vidi da se ujutro otpuste visokotlacne cjevi s pumpe visokog pritiska i dok jedan vergla drugi gleda u pumpu. Ako odmah baca gorivo onda su ventili a ako pumpa ne daje gorivo, nosi ju nekom drugom (boljem, skupljem) majstoru skupa s brizgaljkama...
 
Rotaciona pumpa je u pitanju,mislim da nije mjastor u pitanju,jer radio je i meni i drugima vec nekoliko puta i nikada nikog nije zakinuo,pokusat cemo ovo sa otpustanjem cijevi pa javim vam rezultate
 
Nema pravilo tu, ja sam imao slucaj da oslabi glava pumpe, i nemoze da ubaci dovoljno goriva pri verglanju, a kad ga povuces sa drugim upali.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
To je bio problem proljetos na komsijinom 558. Radio ko sat i u jesen ugasen i kasnije nece. Samo na vucu je palio itd itd. Na kraju nova pumpa i gas. Rotaciona je u pitanju.
 
Ja dvije godien radio tako. Hladan ko mina ugrije se nece dok se ne ozraci. Nova pumpa i topal i hladan bez problema. Bosista me nasavjetovo da kupim novu da njem ne dajem dzaba pare :D
 
Ova je oslabila i nije traktor mogo palit ni hladan ni topal. Nije davala dovoljnu kolicinu goriva.
 
Jedina slika koju sam napravio na sajmu, zdravo dobro resenje.
attachment.php
 
Gde ima u Novom Sadu da se uzmu amortizeri vrata? Konkretno mi treba 33 ili 33.5 za zetora. Nije bilo na vasaru u Temerinu ali mi prodavac rece koja mi je dimenzija.
 
Dobio sam ponudu za traktor Hurliman XT 909 sa utovarivacem. Koliko sam upoznat to je valjda isti modela kao Same Silver I Lambordzini Premium. Kako su se pokazali ti modeli ?? Treba mi nesto vise o njima.
Rekao bih da im motori nisu lose, ne znam jedino da li ima nesto od elektronike na motoru. A ne znam ni kakva im je hidraulika I menjac.
 
Nazad
Vrh