Slobodna diskusija o traktorima


- - - - - - - - - -

Danas bio na traktorijadi. Odaziv sasvim solidan. Izbor borbi prelos. Bice bolje. Nakacicu veceras i koji snimak. Bilo je potezanje MANa u rikverc i MFa. :haha:
 
Hvala ti puno na datim informacijama, mnogo mi znaci kao pocetniku! Meni bi u svako slucaju bio dovoljan za obradu i rad u malinjaku na 0,5ha mada i pored malinjaka za kucne potrebe bi bio dovoljan a cjena je dosta povoljnija od 539

540 komotno radi 10ha zemlje(govorim o ratarstvu). Znaci sve, oranje, sredjivanje, setva, prskanje, berba, transport. Prskalicu od 440l nosi cak i po nezgodnim putevima i brdu. Sto se malina tice, ako planiras da siris, nosice atomizer i frezu(1.6m) bez problema. Sve ovo sto Bobo kaze potvrdjujem, posebno za KT par, koji smo dva puta menjali.
 
540 komotno radi 10ha zemlje(govorim o ratarstvu). Znaci sve, oranje, sredjivanje, setva, prskanje, berba, transport. Prskalicu od 440l nosi cak i po nezgodnim putevima i brdu. Sto se malina tice, ako planiras da siris, nosice atomizer i frezu(1.6m) bez problema. Sve ovo sto Bobo kaze potvrdjujem, posebno za KT par, koji smo dva puta menjali.
Hvala kolega,definitivno sam se odlucio za 540,,boze zdravlja a pare za neki bolji i novije ce se zaraditi:osmeh:
 
Jel zna neko ko ugradjuje kompresore sa komplet instalacijom za vazdusno kocenje na traktore?
Nema odgovarajuce teme, pa ne znam ni gde da postavim pitanje
 
Na IMT 539 desni točak slabije koči, pa me zanima kada se pomeri onaj limčić na koju stranu se okreće ona zvezda da bi se naštelovala kočnica ?
Da li prema motoru ili na kontra stranu ?
Hvala

1-c269eb.jpg


( Fotografija preuzeta sa interneta, zahvaljujem se autoru )
 
Koliko traktor od 70 ks napravi radnih sati na jednom jutru u sledećim operacijama:
1. oranje sa plugom 2x35 cm
2. spremanje za setvu 2.9 m setvospremač 2 prohoda
3. špartanje 4 reda špartač
4. prskanje 2 puta
5. razbacivanje đubriva
6. drljanje 4 krila drljača?
Interesuje me orijentaciono, sa nekim razumnim odstupanjima.
 
Nazad
Vrh