Slobodna diskusija o traktorima

Bojane bolje gledaj nekog Tomu nego ovo za razliku cene možeš da kupiš sve potrebne priključke koji tebi trebaju za maline
To je moj predlog a ti najbolje znaš šta ti odgovara :ppozdrav:
 
Sad kad sam video,čini mi se da je taj što ti gledaš bio sa kabinom? :)

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Danas si mi reko da ti trazio osam.

- - - - - - - - - -



Bice slika uskoro. E, ne znas ti kakava je to traktorcina.:)
Drugi put kad sam ga zvao rekao mi 7000, pa je posle toga rekao 9000 i na kraju dosao u sredinu, opet na 8000. Za nepoverovati, ja nisam znao sta vise da mu kazem.

- - - - - - - - - -

Sad kad sam video,čini mi se da je taj što ti gledaš bio sa kabinom? :)

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока

Jeste ima i kabinu, slikace ga manjevic, to je njemu tu blizu.
 
Bogami nije ni jeftin ovaj Solis 90. Mislim da je Galetin dao za Hatat a 27000 sa porezom. A mislim da je malo bolji traktor.
 
Bio je i 556 P sa turbo motorom. Slabo pratiš na satu.

Imam negdje sliku iz tvornickog dvorista 556 mislim da je to bio uski traktor za vocare al se ne sjecam da je imao turbo motor? Imao je cudan prednji most s nekim velikim reduktorima, sve mi e cini da je to bilo isto par komada za koje se ne zna gdje su zavrsili...

Na Facebooku sam pitao Petra Grbica koji je bio u IMT-u valjda glavni za mehanizaciju, pitao sam ga gdje je zavrsio 5155 s onom "high vision" kosom haubom, kaze da ne zna gdje je taj traktor, tako je i ovaj vjerovatno negdje "nestao"... Ne mogu se sjecat svih modela i kako tocno izgledaju, nisam enciklopedija...
 
Bobo jel to beše taj 5155
image_aspx.jpg
 
Da, bas taj. Mislim da se vidi i na onom snimku "30 godina IMT-a" kao i onaj 5140 ili je bio 5145, brena s bijelim felgama... To su naj vjerovatnije isprobavali, pravili su valjda svaki mjesec novi model traktora, da li im je bilo dosadno, ko ce ga znati ali su neki vrag i radili...

Takodjer na farmphotu ima i par slika 5106 s totalno cudnom haubom i ima samo lijeva vrata na kabini i koliko se sjecam nazad 34" tockove... Slikan je traktor valjda u Sloveniji negdje, davno je to bilo al eto, i takav je traktor postojao nekad...

Zanima me i sta je bilo s rovokopacem IMT 570, nova verzija popularnog SKIP-a s prednjom vucom, radnim farovima i trecom generacijom limarije i kabine... Puno je toga nerazjasnjeno s IMT-om i necemo valjda nikad ni saznati kud su ti traktori otisli.

Prije sam imao informacije s 2-3 mjesta da je IMT napravio 3 komada 5500 i da je to bio traktor u serijskoj proizvodnji ali su poizvodnju prekinule sankcije. Bubu mi je potvrdio da je jedan srezan u otpad a da je motor iz tog traktora zavrsio na nekoj teglenici za vadjenje sodera iz dunava. Dobio sam iniformacije da je jedan 5500 bio do NATO bobmardovanja u nekom selu kraj Rume i da mu se poslije bombardovanja gubi svaki trag. I ovdje se na forumu spominjao jedan u okolici Zrenjanina, pisalo je i koje selo al ajde znaj... Citao sam i komentare na nekom forumu da je jedan 5500 poslan u Sloveniju na neko testiranje... Grbic mi na FB pise da je bio samo jedan jedini 5500 i da je taj radio neke probe njima i kasnije je bio u PKB-u. Kud su oni s njim, ne zna se, ali ako je ono sto Grbic prica istina, to je taj sto mi ga je Bubu spominjao i srezan je u otpad...

Ako se mene pita, to je prevelika steta...

Tako je i s ovim "rijetkim" modelima. Bio je jedan vocarski s kosom haubom i prednjom vucom na HR oglasima ne sjecam se oznake, imam sliku negdje na starom kompjuteru... Mnogo je tu bilo modela i razno raznih varijacija jednog te istog traktora tako da je skoro pa nemoguce pohvatati pocetak i kraj IMT price...
 
Eto, vidis, znaci da ih je ipak napravljeno dosta vise od "par komada"... Znam da nisam nikad u zivo vidio ni jedan IMT s kosom haubom.
 
To što ti je gospodin Grbić napisao na FB je istina o IMT 5500
To je isto rečeno i članu Vojkavrelo kad je jesenas bio u fabrici
Zanimljivo da se u tu diskusiju o IMT 5500 priključio i jedan trgovac oldtajmerima, i njega je interesovalo koliko ih je bilo i gde je završio tj. postoji li još
 
Ako Bubu ovo vidi, valjda ce se i on oglasiti. Meni je pricao da je nekim momcima bio interesantan taj motor s tog traktora da ga ugrade u brod za vadjenje sodera i da su ga oni izlicitirali bud-posto samo radi motora. Motor izvadili a ostatak izrezali i prodali na otpad...
 
Nazad
Vrh