Slobodna diskusija o traktorima

Ima prodavaca svakakvih ali ima i kupaca
Kad sam prodavao kombajn pošto je bilo zimsko vreme hladnjak bio skinut....
zovu me kupci iz okoline Subotice,pita jel to taj sa slike pošto dosta njih stavlja tuđe slike,ja mu kažem garantovano je taj
dolaze oni posle dva dana i sve je ok. dok se nisu popeli gore i videli da nema hladnjaka e onda počinje priča kako sam ih slagao,kombajn neispravan bla,bla,bla
ja ih nudim da upalim jer je na njemu bio akumulator,ma jok...opet gunđanje,prevalili 200 km ja ih slagao......svašta...
 
Ne bih da branim prodavce, posebno ne preprodavce. Ali normalno je da covek kada prodaje svoju masinu ili bilo sta hvali. Covek stavio masinu u oglase I kupac dolazi da vidi masinu. Ako je takva kao sa slike sta tu ima da se polemise. Druga je stvar dali je motor los. Ne ulazim u problematiku jedna slika, druga masina. To je dno I to rade samo preprodavci.
 
Pozdrav .ja prodajem traktor i cena reana i niza u odnosu na druge iste i imam problem zovu i pitaju šta mu fali kad takva cena i šta onda, kažu da ne dolaze pošto je pokvaren dođem u situaciju da ne znam šta da odgovorim .
A on ispravan ne nasminkan nisam ga ni oproao od blata reko da ne sminkam a moraću neki padaju na jelkicu u kabini izgleda ko da će se venčati sa njime meni stalno govorili da farba ne ore ali nije tako kanda
 
Ima prodavaca svakakvih ali ima i kupaca
Kad sam prodavao kombajn pošto je bilo zimsko vreme hladnjak bio skinut....
zovu me kupci iz okoline Subotice,pita jel to taj sa slike pošto dosta njih stavlja tuđe slike,ja mu kažem garantovano je taj
dolaze oni posle dva dana i sve je ok. dok se nisu popeli gore i videli da nema hladnjaka e onda počinje priča kako sam ih slagao,kombajn neispravan bla,bla,bla
ja ih nudim da upalim jer je na njemu bio akumulator,ma jok...opet gunđanje,prevalili 200 km ja ih slagao......svašta...

A i ti nisi mogao da vratiš hladnjak kad si znao da će doći. :osmeh: Ajd što muljaš ali ti se i hvališ time. Posle su kupci krivi. ccc. :osmeh: :haha:
 
Pa nije lako skidati i vracati hladnjak, za svakog kupca. Meni je tesko sto ga skidam i vracam samo jednom godisnje, i tad uvek pozelim nekog vazdusara
 
Jel ima neko sredstvo koje moze da se sipa u hladnjak sa vodom da malo propere sistem i skine/nagrize/rastopi kamenac pre nego sto sipam antifriz?
Kalgon je koliko znam sredstvo koje je za sprecavanje nastanka kamenca, al mozda moze i da napadne vec postojeci?
Secam se da je pre bila neka reklama na tvu za tablete koje samo stavite u serpe koje su pune kamenca, i postaju nako nove.
 
Jel ima neko sredstvo koje moze da se sipa u hladnjak sa vodom da malo propere sistem i skine/nagrize/rastopi kamenac pre nego sto sipam antifriz?
Kalgon je koliko znam sredstvo koje je za sprecavanje nastanka kamenca, al mozda moze i da napadne vec postojeci?
Secam se da je pre bila neka reklama na tvu za tablete koje samo stavite u serpe koje su pune kamenca, i postaju nako nove.
Sipaj kausticnu(masnu)sodu provozaj ga malo i neka odstoji i do sutra dan pa je ispusti ima da se cakli iznutra!
 
ja bih skinuo hladnjak i sipao sonu kiselinu i isprskao spolja i ostavio tako.posle se ispere i to je to. to sam koristio i dobro poskida kamenac. ali da sipam u motor i da stoji ili se vozi , to bi se vec zapitao !!!! kausticna soda i sona kiselina su veoma nagrizajuce i pitanje bi bilo sta bi od zaptivaca glave i ostalih koji su u sistemu i segmenata pumpe to ostetilo. mislim da mravlja kiselina bi bila najidealnija bar tako sam cuo
 
Ovo sam vise mislio da properem sistem (ne samo hladnjak) dok budem sada orao jednu njivu prijatelju, i da ispustim to iz sistema posle oranja. Znaci mravlja bi bila dobra, da pojede kamenac, a da pritom ne nagrize za tih par sati dihtunge.
A koliko mravlje kiseline sipati u sistem koji je oko 12 litara zapremine?
 
ako bih i cistio sistem to mora u mirovanju raditi ili cisto samo malo upaliti mozda minut da izmesa. nista vise i ugasiti. a da radis i naspes sredstvo to nebih preporucio jer neznam prvo kako se ponasa kiselina na povecanju temperature i stalnom kruzenju. postoji mogucnost pregrevanja verovatno tako da nebih preporucio. te kiseline obicno sipam u cistom obliku bez razredjivanja jer je ucinak mnogo brzi i jace skida kamenac. po meni ti je najbolje mozda uzeti sredstvo koje ti je Montoja preporucio a pre ili posle toga da sipas kiselinu samo u hladnjak. najbolje ga je skinuti ili bar blindiraj donje crevo. moze za to jedan krompir da posluzi. hladnjak najvise pravi zapusenje i pregreva se vecinom zbog toga. pre sam mnogima skidao i nosio u firmu gde su radili ciscenje metala za galvanizacije i cinkovanje . tu su imali razne smese kiselina i kad se opere nema te boje koja neizlazi iz hladnjaka zbog prljavstine i kamenca. sad firma neradi ali rekao sam kako ih cistim. samo u stanju mirovanja
 
Treba biti oprezan sa kiselinama. Moje iskustvo sa kiselinom i čišćenjem je bilo loše. Kada sam bio klinac, bilo mi dosadno pa sam natopio krpicu rastvorom kiseline i čistio ćaletovu aparaturu za autogeno zavarivanje. Posle 2 nedelje sve pozelenelo i nagriženo. Napominjem da sam koristio sonu kiselinu i baš sam dobro to isprao običnom vodom ali džabe. Kaiš je radio :haha::haha::haha:
 
Nazad
Vrh