Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Ne mogu nigde naci filter ulja za 135, danas nadjem u jednoj radnji DAR.
Reko aj daj. Sad razmisljam da li da ga stavljam na kombajn ili da ostavim stari Frad, uvek sam stavljao kvalitetne, strah me ovo staviti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ako si uradio rebalans budžeta uzmi Megu 204 i završio si posao.Veoma ozbiljan i kadar kombajn.
Ma, uvek se stvore neke preče investicije, pa se kupovina odloži. Rebalans tek na kraju godine, pošto nije sjajno počela, a videćemo kako će se i završiti. Trenutno gledam sta ima u ponudi, i koji bi bili najzahvalniji što se tiče održavanja, prosti, a da ima dobar učinak.
 
Ma višak su mi, jer mi nigde ne pašu. Navoj je veći, a sam filter je kraći i širi nego što mi ide na kombajn. A ni na traktore mi ne pašu. Jedino da napravim nov reducir pa će mi možda pasovati na rajku.
 
Ma višak su mi, jer mi nigde ne pašu. Navoj je veći, a sam filter je kraći i širi nego što mi ide na kombajn. A ni na traktore mi ne pašu. Jedino da napravim nov reducir pa će mi možda pasovati na rajku.
Ciji su?
Mozemo se dogovoriti da mi posaljes, platicu ti koliko je tebe kostalo.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Planiram ove godine, ako ne prije na zimu kupiti kombajn. Gledam Dominator 88 i 98 SL, nije bitno dal' Clasic ili Maxi, ali da je nakon 92.og godišta. Kolike su realne cijena tih kombajna samo sa hederom? Buđet je nekih 30000 eura za kombajn, bilo bi dobro da je tu i stol za uljanu uračunat, ali to otom potom, adapter za kukuruz ne računam u taj buđet, to bi bilo poslije dodatno još. Kombajn bi radio oko 110 kj plus nešto usluga, bitno mi je da je prohodan 3,9 ili 4,5 m heder i 5 redi adapter za kukuruz.
Najviše dajem prednost Claasu, ali DF je alternativa, samo pitanje koji, a gledao sam i jedan JD 2264 na oglasu koji već malo veći kombajn, ali prihvatljiva cijena, no sa njima nemam nikakva iskustva? Molim za pomoć da me se malo bolje uputi. Hvala
 
U mestu dobro izgleda, e kad bude u radu videćemo valja li šta...
IMG_20200725_120948.jpg

IMG_20200725_120924.jpg
 
Није лоше имати и назад једну постављену да имаш преглед шта се и тамо дешава
 
Saša,kakve su to kamere,bežične ili ne i koliko kamera moze da se poveze i gde se mogu nabaviti,cena?
 
Da bežične, ali se mora struja napajanje dovesti do njih. Ova je sa dve kamere, navodno vodootporane, ima led za noćno gledanje. Cena 12.000,oo din. Ima na KP.

Tražio sam da na ekranu stoje obe slike kada sam kupovao, medutim toga nema. Da li prodavci znaju šta prodaju pitaj boga, bitno je uzeti lovu. Da vraćam neću, stavio sam ovaj daljinski i lepo prebacuje
Vidim da su se pojavile neke sa 4 kamere i da imaju opciju da sve 4 slike budu na ekranu ali cena 29.000,oo din.
 
Da li si probao da upališ kombajn i vrsalicu da uključiš,popališ ventilator,klimu,sve elektro potrošače koji rade u toku rada kombajna pa da vidiš kakav je tada kvalitet slike?
 
Ja imam ugradjene vec 6-7 godina na dzoniju pozadi, pratim secku i pri okretanju dobro dodje. Jako koristna stvar, i radi sve bez problema kad je kombajn pod punim opterecenjem
 
Nazad
Vrh