Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Pravimo blinde za slamotrese. Duzina prve kaskade je 56cm. Stavicemo lim od 1.5mm. E sad jedno pitanje kako da povarim L profil na lim od ova dva nacina sa slika i koliko L profila da stavim na 56cm duzine lima?

 
Da okačim i ovde ako neko nekada tražio.
Fi 60mm gumice pašu od:
 
Aco da li su ti kamere povezane sa monitorom žicom ili bežično?Ovo kod mene je bežično i mnogo se prekida nestaje slika i nije dobro.Pokušaću ovih dana da se pozabavim time nekako i da resim to.Ne volim da nešto imam a da ne radi kako valja.
Da, zicom sve. Imam i mogucnost bezicno, ali to nikako. Ne moze nikako lepo raditi isto tako kao i kod tebe. Zice i nema problema ;)
 
Gde nabavljate gume za kombajne koje se postavljaju na skupljač kamena,sabirne ravni... Takozvane diht gume ili patos gume kako ih ko vec zove?
 
Imam problem sa klipom koji otvara lulu za kipovanje na Nh cx 5090, od kad je moj kombajner pokušao da sruši dalekovod sa istom. Urađena nova klipnjača, stara je bila savijena kao pereca, stavim novu manžetnu, prvo otvaranje ne curi ulje, drugo curne jedna kap, posle dvadesetog otvaranja curi u mlazu ulje . Zamenim manžetnu opet isto...Jel ima neko ideju u čemu je problem?
 
Da li neko ima ovakve senzore obrtaja na kombajnu ili ima informaciju gde se mogu nabaviti(osim kod ovlašćenih prodavaca)?

 
Jel dobra masinka case 1660 axial...zapao mi za oko mnogo

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Na df 3580 mi ne dize heder.Kada malo drknem lulu-kipu.Proradi i dize, zna li neko sta se tu desava ili neki savet za nekog majstora okolina ns.
 
To se drugaru dešava na J.D-u 2056. Ponekad neće da uključi vršalicu, i onda drmne taster na džojstiku od npr izbačaja vitla i onda krene da uključuje ali ne i nužno da uključi skroz vršalicu. Moja dijagnoza, u njegovom slučaju, je hidraulični blok ventil treba da se remontuje. Kod tebe na DF-u ne mora biti to, ali simptomi deluju da su isti. Nažalost majstora nzm nijednog. Ako pronađeš nekoga aj budi drug pa javi ovde u temi ili u pp, jer i ovom mojem drugaru će trebati za JD-a kad tad.
 
Aco, uzmi i odseci tj poravnaj ovaj stari deo kućišta ležaja i nađi odgovarajuće kućište pa zavari na ostatak starog dela. Ako me razumeš.
 
Nazad
Vrh