Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Vidim pisao si prvo i za problem slame ,jel to barem sad prestalo ?,tj jel vise ne izbacuje slamu napred ?.
Sto se tice prasine ...koji je kombajn ?.Ako ima nesto kao skupljac kamena izmedju grla i korpe bubnja ,da nije mozda tu nesto zapuseno,pretrpano zemljom ,i slicno ...Mislim ne moramo vrsiti soju da hvatamo zemlju,i ja uhvatio zemlje dosta sad u vrsidbi psenice,vidim ja iz kabine da je prestao da uvlaci masu kako treba,poceo da je vraca kao sto si ti imao u pocetku problem,i nakon 10 sekundi zagusio grlo tj proradilo kvacilo. Odgusio sve sa 2 min i teraj dalje.
 
Resio sam problem sa slamom spustio sam oni prsti na spirali i sad nema da ostaje u koritu slama, kombajn je new holland clayson 8060 i ima hvatac kamena ne vrsem niskk da bi skupio zemlju ali opet cim se upali vrsalica kulja crna prasina iz kombajna mnogo i onda se brzo napuni hladnjak i sve ostalo sa finom prasinom

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Па није то само код тебе, свима крене црна прашинчина из комбајна када се укључи вршалица. То је ове године баш,баш изражено, да ли је то прашина од жита или чега већ али је има доста.
 
U zitu bude, u nekim godinama ume da se pojavi i to u odredjenim parcelama, nije pravilo da bude u svakoj.
Cuo sam kod nas da ljudi pricaju da je nekava bolest zita ali nisam nikad o tome sa nekim strucnijim pricao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Resio sam problem sa slamom spustio sam oni prsti na spirali i sad nema da ostaje u koritu slama, kombajn je new holland clayson 8060 i ima hvatac kamena ne vrsem niskk da bi skupio zemlju ali opet cim se upali vrsalica kulja crna prasina iz kombajna mnogo i onda se brzo napuni hladnjak i sve ostalo sa finom prasinom

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Ja 10 godina nisam izduvavao hladnjak na NH8040, danas druga pun varijator, brijem (ne može niže), temperatura na sredini. Motor Ford bez dima. Jedino što nema kabinu i hidro pogon.
 
Ne znam našta misliš ? Redovan hladnjak, a ispred doboš sa rupicama koji se vrti .
 
Da li ima neko resenje da se ne nakuplja prasina na onom zastitnom limu od hladnjaka.U kukuruzu mi bas nakupi posle 2-3 kruga.U pitanju je avero.
 
Ako dize temperaturu stanes ugasis vrsalicu i pustis ga da odradi na leru dok ne spusti temperaturu i onda gasenje i ako imas duvac ga lisce izduvas cas hladnjak i miran si

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Meni na zmaju ona fabricka guma propala sto dihtuje oko hladnjaka, kakva keder guma ili sta vec bi tu moglo da se postavi i cime zalepiti na metalna vrata a da moze da traje?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sta je sve potrebno da se ugradi sumaher kosa umesto obicne sa nitnama

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh