Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Znam da ima, ima i za John Deere eko u okolini Šapca. Nekako mi se on više sviđa, I čini mi se da moze da kipuje u kadu, dok za Deutz nisam siguran. I plus ima hidro pogon.

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
 
Jaci je motor za 30ks i moze ici sa petorednim-sestorednim adapterom za kukuruz. A noviji model sa zelenim vrhom kabine ima dzojstik, bolju kabinu itd. Vrlo je cest kombajn pa ces lako naci pomoc ako sta zapne.

Gledaj njuskalo i olx, zna izletiti dobar primjerak.
 
Gde nabaviti polukružne gume na razbacivacu pleve i gumene lopatice za lexion?

Ili sve sami krojite?
 
Poslednja izmena:
Ovih dana idem da gledam jedan 35.70... ma kad mogu da rade sa Djurom Djakovic, moći ću i sa njim. Bitno mi je da kombajn sa 5 slamotresa, kosa oko 4 metra, I ako bi bio 5 redi adapter.

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
 
Skinuo sam remen sa doba i okretao sam ga, nikad ne stane na istu sine i ne vraca se unazad za sad mi deluje dobro videcu ovih dana kad ga upalim kako ce se ponasa

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Neki predlog za kvalitetan masa prekidač za kombajn? Nekada je imao isključivanje mase iz kabine,takav masa prekidač ne znam da li mogu negde naći pa me interesuju ovi obični,ručni.
 
Samo Hella, ili mozda Lukas. Ostalo zaboravi. Ima Hella ono sto idu na Claas kombajne. Od rusa samo sto je gvozdeno.
 
Ja sam stavio rusku na telehender i na prethodni kombajn. Na ni jednom traktoru nije crkla,82.1 ima 9500 sati i nikad nisam imao problem sa sklopkom.
 
Nazad
Vrh