Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Мораш променити и пика прсте. Али да је добра ствар добра је.
 
Moji dupli prsti su se istrosili i krivi su zreli su za zamenu i onda razmisljam kad vec mora da menjam da stavim sumaher brze se zameni noz nego skidaj kosu pa nitnuj

Na koje pik ap prste mislis? Na spirali ili

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Моја грешка, мислио сам на дупле прсте, а написао пик ап. Дупле прсте мораш мењати ако хоћеш Шумахер косу.
 
Koliko znam, prut kose se mora menjati jer su rupe za nitne 5mm a Šumaheru su rupe za šrafove 6mm. Ako probušiš prut, oslabićeš ga.
A zašto izvlačiš kosu napolje? Može se na licu mesta odraditi. Podmetni jednu klocnu ispod kose gde menjaš nož. Na klocnu stavi dizalicu a na dizalicu stavi alat kad koji treba i dizalicom fino podesiš visinu tj napraviš oslonac za prut. Ako izbijaš nitnu onda stavljaš cev na dizalicu a ako nituješ onda alat za nitovanje. A od gore klepaš izbijačem ili alatom za nitovanje. Kad šta radiš.
 
Моја грешка, мислио сам на дупле прсте, а написао пик ап. Дупле прсте мораш мењати ако хоћеш Шумахер косу.
Njih svakako moram da menjam jer su u losem stanju, verovatno mora da se promeni i drzac kose ili gresim
Koliko znam, prut kose se mora menjati jer su rupe za nitne 5mm a Šumaheru su rupe za šrafove 6mm. Ako probušiš prut, oslabićeš ga.
A zašto izvlačiš kosu napolje? Može se na licu mesta odraditi. Podmetni jednu klocnu ispod kose gde menjaš nož. Na klocnu stavi dizalicu a na dizalicu stavi alat kad koji treba i dizalicom fino podesiš visinu tj napraviš oslonac za prut. Ako izbijaš nitnu onda stavljaš cev na dizalicu a ako nituješ onda alat za nitovanje. A od gore klepaš izbijačem ili alatom za nitovanje. Kad šta radiš.
Lakse mi je i brze da je izvucem i zanitnujem tj vadim je napolje samo kad puknu nozevi gde je prut kose. Kako izgleda taj alat za nitnovanje?
 
Da li ima neko resenje da se ne nakuplja prasina na onom zastitnom limu od hladnjaka.U kukuruzu mi bas nakupi posle 2-3 kruga.U pitanju je avero.

Kod nas je čovjek na svojim kombajnima namontirao nekakav vibrirajući motorić, kad mu se nakupi prljavštine nakon kipanja gasi kombajn i pusti ga 10-ak sekundi da odradi svoj poso, otrese sve sa limova i dalje nastavlja bez ikakvih problema
 
Baš sam gledao pre par dana kod mindjušara šumaher kosu. Moraju da idu i dupli prsti drugi, to jest oni što imaju oštricu i gore i dole jer na šumaher kosi jedan nož stoji redovno a drugi je kontra okrenut pa tako naizmenično. Što se tiče nitni na kosi, već drugu godinu kako koji ode stavim nov sa šrafovima. Postoje šrafovi i 6 mm a i 5 mm, tako da ne mora da se razbušuje prut. Na šrafove se nož zameni za 2 min i ne mora da se vadi kosa napolje...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Znaci za sumaher kosu trebaju novi dupli prsti, drzac kose, nozevi za sumaher kosu i srafovi, kosa i prut ostaju isti ako sam dobro razumeo

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Baš sam gledao pre par dana kod mindjušara šumaher kosu. Moraju da idu i dupli prsti drugi, to jest oni što imaju oštricu i gore i dole jer na šumaher kosi jedan nož stoji redovno a drugi je kontra okrenut pa tako naizmenično. Što se tiče nitni na kosi, već drugu godinu kako koji ode stavim nov sa šrafovima. Postoje šrafovi i 6 mm a i 5 mm, tako da ne mora da se razbušuje prut. Na šrafove se nož zameni za 2 min i ne mora da se vadi kosa napolje...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Na novim claas kombajnima ide kosa sa nitnama?
 
Nisam ocekivao da nov kombajn isporucuju sa nitnovanom kosom, mislio sam da noviji kombajni od 2000god pa na gore da dolaze sa sumaher kosom

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Gledao sam oba. Onaj u Zarkovcima mi se ne svidja uopšte. A onaj u Kraljevcima, smo takoreći bili dogovorili sve, pa su oni onda odustali od prodaje dok ne završe vrsaj.

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh