Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Kako ide ona fora za proveru hidro pogona? Stavi se klocna isored prednjeg tocka, ubacis u trecu i ako predje onda je ok? Da li treba na ler gasu, pun gas? Koliko gurati rucicu u kabini, do kraja ili?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ja se više vodim onom politikom, kako je fabrika propisala, jer to "malo jači" zna da napravi malo veći problem. ;)
Respekt!
E al jbg ja sam dete 90-ih, naučen da krparim, budžim... od ničeg da napravim nešto (lepše rečena izreka koju ovde ponekad u šali kažemo). Da ne idemo više u off topic a i moje mišljenje je da je ovo prikladnija tema za amortizere https://poljoinfo.com/threads/slobodna-diskusija-o-traktorima.901/page-626#post-1880547. Prebaci(mo) se tamo.
 
Pozz drugari.Interesuje me dali mogu da radim soju sa kukuruznom korpom?I sta je bolje?Raditi zitnom ili kukuruznom?Ako moze kukuruzna onda bih posle psenice nju namontirao i radio suncokret soju i kukuruze.Malo mi je cimanje da je stalno menjam za svaku kulturu.
 
Može sve.Čim prođe žetva pšenice uradi se adaptacija na kukuruznu varijantu i tako rade soja i kukuruz jer ne retko se dešava da u toku dana radiš obe kulture, samo prekačinješ adapter i heder.
 
@Truya 86 Malo je cimanje xd ....jednom godisnje je previse a kamoli da menjas vise puta korpu.
Psenicu skidas sa zitnom korpom,a suncokret,kukuruz,soja ide komplet sa kukuruznom adaptacijom,blinde itd,jedino sito ja za kukuruz koristim njegovo a za soju i suncokret koristim obicno kao za psenicu.
 
Hvala na pomoci!Bas tako i jednom je previse al ajd.:osmeh: Premisljao sam se dugo o unirvezalnoj korpi i na kraju prelomio da uzmem kukuruznu i da ih menjam jbg.Pogotovu jer je u pitanju Deutz i njegov sistem povratne mase. Jedni kazu moze, drugi kazu da unirvezalna ne radi nijednu kulturu nabolje itd...Suncokret znam da je bolje raditi kukuruznom nego zitnom jedino me soja bunila malo.Razresio sam dilemu,posle psenice ide kukuruzna i samo gaas.
 
Kako ide ona fora za proveru hidro pogona? Stavi se klocna isored prednjeg tocka, ubacis u trecu i ako predje onda je ok? Da li treba na ler gasu, pun gas? Koliko gurati rucicu u kabini, do kraja ili?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока

I mene to baš zanima


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Za iskusnije clanove koji su vozili ili imaju Nju Holanda ili John Deera kombajn za koji bi se pre odlucili prilikom kupovine od 2000g. pa na ovamo.
 
Dzoni pun elektronike cuo sam da kompjuteri hoce da nadrljaju kod njih

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh