Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Ne mesam ja nista,dobro znam sta sam rekao. Poredio sam ga namerno sa 430 zato sto ima manji dob ali aps, a ks ista.
 
Ne mesam ja nista,dobro znam sta sam rekao. Poredio sam ga namerno sa 430 zato sto ima manji dob ali aps, a ks ista.
Kao што рекох мешаш бабе и жабе...Трион 520 је у класи тукана 430, тако да ако их поредиш онда пореди та два комбајна, а Евиона пореди са 330 туканом, јер је он директни наследник тукана 300 серије, а трион је опет наследник 400 серије тукана.....
 
Ocigledno ne baratas dobro sa Claasovim podacima,sto je i normalno,vozis JD a ne Claas,ali bitno da si mi ocitao bukvicu. Trion ne moze da bude naslednik Tucana nikako.
Trio je preslikan Lexion iz serije 600. Lexioni se sad prave sa bubnjem od 700mm i dodat je jos jedan bubanj.
 
Ocigledno ne baratas dobro sa Claasovim podacima,sto je i normalno,vozis JD a ne Claas,ali bitno da si mi ocitao bukvicu. Trion ne moze da bude naslednik Tucana nikako.
Trio je preslikan Lexion iz serije 600. Lexioni se sad prave sa bubnjem od 700mm i dodat je jos jedan bubanj.
Трион нема додирних тачака са лексионима уопште поготово не са серијом 600, ал ајде пошто ја не прати шта се јелте прави код других брендова, не битно шта ја терам од марке, ја не знам о чему причам...
 
Kolega moj dragi da nije smesna tvoja konstatacija bilo bi zalosno.
Ziv bio i aj da zaboravimo na ovo i da zamezimo negde i popijemo nesto.
 
O Bogo dragi. Svasta se procitati moze, a pola saraf zavrnulo na kombajnu nije.
Koji je bolji, ciji je veci, ciji jaci ciji brzi.
Valjda su ljudi cisti idioti pa eto velika vecina kupuje Claas kombajne, a i ja medju njima 🙄
Dakle shvatili smo da boljeg od 1177 nema 😇
 
Poslednja izmena:
Da je bio dobar i dovoljan dob 450mm ne bi ga menjali i stalno povećavali. A sve ostane fabrike u svetu su imale i imaju standardno 600mm. Dok je Klas terao po svom i pre pojave aps-a i posle pojave-apsa. Sve do pojave Leksiona.Nije mi jasno ako nema aps zašto nema 600mm dob ? Koja je prednost manjeg doba ?
 
Ovde kod nas je uglavnom sojarski kraj, a pogotovo opstina Bač. Tamo drugog kombajna osim Claasa ces tesko videti.
U onim njihovim ritovima ima soje sto ovde velika vecina forumasa u zivotu videla nije. Ti isti hendikepirano osakaceni Claas kombajni sa malim dobom od 6 sina su to tamo jeli kad ni jedan drugi nije mogao ni da pokusa.
Pogotovo se tu dobro pokazala Mega, pa onda i Tukano.
Jedina mana tih kombajna je nepristupacnost motornog dela, a pogotovo gde nema APS.
Sta je bolje, a sta nije nije ni bitno.
Kad budete prodavali kombajn, a nije Claas, nikad necete dobiti koliko za Claas i prodaja ce teze ici. Naprosto kad se sve sabere i oduzme Claas je uvek najbolja kupovina, mada ja ne tvrdim da su to najbolji kombajni.
 
Poslednja izmena:
O Bogo dragi. Svasta se procitati moze, a pola saraf zavrnulo na kombajnu nije.
Koji je bolji, ciji je veci, ciji jaci ciji brzi.
Valjda su ljudi cisti idioti pa eto velika vecina kupuje Claas kombajne, a i ja medju njima 🙄
Dakle shvatili smo da boljeg od 1177 nema 😇
Ти мењаш прочу и хвалоспеве о комбајнима ко гаће....толко о томе...

Клео си се у ТХ серију и хвалио га на сва уста када си га имао, сада то пишеш о Класу...пре тога си се клео у ЏД трактор, сада ти пума најјача....објективан си до бола...

Даље, то што се палите на ту марку и диже вам се исти, то је ваш проблем, а и већине овде, јер које је ауто боље од голфа, тако и код комбајна...рекох ја нема горе секте од ваше...

Да продаш га по већој цени, али зато у старту платиш исто тако већу цену, нњ видим у чему је предност истог...

И опет ми ниси реко које су мане мог комајна да то мењам, на време?!
 
I kakvo je mišljenje za DF sa oglas?
Meni je lično primamnjiva ponuda za novi kombajn.
Možda sam jedan od retkih koji ima kombajn 12 godina a da nisam radio u njivi sa njim,preteram ga po dvorištu,otkačim zakačim heder,parkiram ali kad idemo napolje moj posao je transport.
Polako razmišljam o zameni kombajna i voleo bih da bude nov.
 
Даље, то што се палите на ту марку и диже вам се исти, то је ваш проблем, а и већине овде, јер које је ауто боље од голфа, тако и код комбајна...рекох ја нема горе секте од ваше...
Golf necu da mi se dira :haha:
 
I kakvo je mišljenje za DF sa oglas?
Meni je lično primamnjiva ponuda za novi kombajn.
Možda sam jedan od retkih koji ima kombajn 12 godina a da nisam radio u njivi sa njim,preteram ga po dvorištu,otkačim zakačim heder,parkiram ali kad idemo napolje moj posao je transport.
Polako razmišljam o zameni kombajna i voleo bih da bude nov.
Po meni kombajn bombona.
 
I kakvo je mišljenje za DF sa oglas?
Meni je lično primamnjiva ponuda za novi kombajn.
Možda sam jedan od retkih koji ima kombajn 12 godina a da nisam radio u njivi sa njim,preteram ga po dvorištu,otkačim zakačim heder,parkiram ali kad idemo napolje moj posao je transport.
Polako razmišljam o zameni kombajna i voleo bih da bude nov.
Druze kupi 51 seriju kejsa i da te bog vidi...u soji i kukuruzu nema boljeg od aksijalca...
 
Ne jurim ja najbolji i najbrži.Meni treba za moje potrebe,pre svega jeftin u startu al da bude nov.Da problemi budu svedeni na minimum.
 
I kakvo je mišljenje za DF sa oglas?
Meni je lično primamnjiva ponuda za novi kombajn.
Možda sam jedan od retkih koji ima kombajn 12 godina a da nisam radio u njivi sa njim,preteram ga po dvorištu,otkačim zakačim heder,parkiram ali kad idemo napolje moj posao je transport.
Polako razmišljam o zameni kombajna i voleo bih da bude nov.
Moje mišljenje je koliko para toliko i muzike. Samo je pitanje koliko je muzike potrebno.
Ako sam dobro razumeo za te zanima DF 6205 ?
 
Gledao sam i one najmanje,mf ili fend.Ako se ne varam to je grupa koja je kupila Laverdu i oni mi se čine ok samo me to za dostupnost delova brine.
 
Nazad
Vrh