Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

E sad vezano za savu, on je mlad i bolje kapira dugmiće, meni je to špansko selo, kad sam imao prilike da teram mašine iz sfrj, pa mi zato zmaj deluje jednostavniji, i ja bi se zbunio kad krenem u rikverc a heder sam ode gore, verovatno bi zvao servisera da pitam šta nije u redu koji k..
I moju decu ću postepeno uvoditi u ovaj posao, ne moraju sve da znaju od malih nogu, ako u opšte i budu hteli da idu na njivu..
Што се тиче дугмића, много грешиш и човек се веома брзо на тако нешто привикне...мало ти буде нелогично првих пар сати рада, али се као што рекох нрзо привикне.

Мени је најтеже пао хидропогон на овом новијем, не зато што нисам знао шта да радим, већ што ми је лева нога константо протискала квачило које не постоји на њему...ни после два дана рада, није се баш привикла...све остало је песма...

Могу само да замилим колико је на Радославовом комбајну све то још олакшано јер се све пали на дугмиће, а не механички да повлачиш ручице...па када хитно треба да станеш гурај ову, па ону...овде све на дохват руке...

Е сада што је то за одржавање много компликованије јер има струје превоше то је друга ствар...
 
Galicije, zajebano je na autu kada je ona papuca za kocnicu siroka pa je leva noga hvata kad krenes da trazis kvacilo koje ne postoji, pa jos zapnes iz sve snage. Al bar vidis kako ti auto koci u mesto :D
 
Staviš je na ono mesto skroz levo predvidjeno za nju i ako hoćeš da stišneš kvačilo tu upri . Ajd kvačilo i kočnica ali kada na automatiku prebaci brzinu ručno...
 
Galicije, zajebano je na autu kada je ona papuca za kocnicu siroka pa je leva noga hvata kad krenes da trazis kvacilo koje ne postoji, pa jos zapnes iz sve snage. Al bar vidis kako ti auto koci u mesto :D
и то, али горе је када покушаш да пребациш брзину, а оно не иде, па се сетиш да је аутоматик.
 
Sve je stvar navike.Dosta puta se zeznem kada tražim reverzer na IMT-u.Čovek se brzo i lako navikne na korisne stvari.
Мени се деси да акда дуго радим са кејсом, па седнем у кола, да махинално упалим жмигавце, у наду да ће кренути напред или пак назад....
 
На овом новом то немре...на волану с десне стране је електро мењач, ки реверзер на кејсоњи и њему сличним тракторима ...једино ди мењаш брзине мануелно/секвенцијално и по жељи јесу педалице на волану...ко у Ф1....ако си баш вичан тако да возиш ауто...па да га куцаш у црвено са спорт модом...
 
Имам једно питањ у вези комбајна.. нећкам се да скидам житну корпу и да ставим кукурузну за соју. Ако то одрадим да ли и блинде иду или се без њих ради соја? Мрско ми два пута да скидам уста за кратко време ...
 
Zar nemas poklopac iznad grla koji kada otvoris mozes blinde stavljati i skidati. A to da li se moze raditi soja sa blindama je dosta diskutabilno. Npr citao sam i cuo kako su ljudi na claas dominatorima stavljali blinde u soji i psenici i kombajn je jedva radio, dok nove claas-ove servisere obucavaju da se sve radi sa blindama. Ako imas taj poklopac iznad grla uzmi stavi blinde i probaj koje jutro uraditi sa njima, ako ne valja skini i nastavi ( ako imas volje i zivaca).
 
Имам једно питањ у вези комбајна.. нећкам се да скидам житну корпу и да ставим кукурузну за соју. Ако то одрадим да ли и блинде иду или се без њих ради соја? Мрско ми два пута да скидам уста за кратко време ...
Korpu mozes zamenuti svejedno ti treba za kukuruze a blinde kako hoces(mozes da radis i bez njih a mozes i sa njima) ali kad vec moras da skidas usta namesti i blinde i vatra🙂
 
Mi smo uvek na JDu posle psenice skidali korpu i stavljali korpu za soju i kukuruze zajedno sa blindama i nikad nije bilo problema.
Na NH blinde nisu mogle u soji, a sad na clasu za sve kupture isto.
 
Da nisi ti komšo požurio sa tim izmenama. Ako danas padne kiša pa soja nastavi rast, neće vršaj skoro.
 
Laverda to ima dobro riješeno, nema one široke blinde, već uske koje uvijek stoje, čak neke ali ne sve, moja je imala, nazubljene blinde kao letve što su i ne skidaju se nikada. NH TX ima isto uske blinde koje nismo skidali u žitu, jer koliko vidim isti je sistem
 
Ja kod mene na Claas namontiram blinde čim prođe žetva i sve se radi sa njima pa se onda opet skidaju dole pred žetvu sledeće godine.Probali smo sa njima u pšenici i ne sviđa mi se jer se dosta prašine zadržava i lepi za bubanj bez mogućnosti čišćenja pa ih skidam dole.
 
Nazad
Vrh