Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Grunt, to ti je kao ono kad kažu pa naši stari su orali konjima i volovima i sve stizali.. Jeste.. Al sad je drugo vreme, pa 21vi je vek majku mu.. Ljudi u zapadnom svetu imali veći komfor pre 30 godina nego mi sad... Normalno da ideš u korak sa vremenom i svetom, koliko toliko.. E sad mi sitni se još uvek zezamo sa tim starim krševima, jer nam je i to bolje, nego da se oslanjamo na drugog, al to je druga tema....
S druge strane, zbog oblika i veličine stakala, lakše se podnese vrućina u zmaju nego u leksikonu kad klima zakaže..
Kažem iz iskustva...
 
Baća razgovarali smo više puta na tu temu i došli do zaključka da je veoma škakljiva.Neke stvari i navike ostaju tu gde jesu i ne menjaju se.
 
Колега у праву си сто посто а дали треба ићи у ту причу по сваку цену?Ко може да приушти себи комфор у реду је...Наравно да нисам за коње и волове само причам о ћебету колико је дугачко.
 
Mene je mucila klima na malom johanu vec par godina u nazad. Napunimo, ona radi super i onda polako popusta. Kad je najtoplije obicno skroz prestane da hladi. Ove godine s proleca sipali lepak u sistem i eno je 'ladi kao prvog dana.
Ako nekom bude trebalo cisto da zna, lepak je oko 4500 rsd.
 
Kakav lepak?Meni negde pušta na D.F pa da probam da rešim problem sa njim.Napunimo je, hladi preko leta i jeseni dok se traktor koristi i onda tokom zimskog sna izgubi freon i na proleće ne hladi ni, ni.
 
Uv lampa i zastitne naocare i polako u potragu kvara. Odma se pokaze gde pusta. Cim gubi freon ima negde problem. Imali smo taj problem u sezoni. I resili smo

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Uv lampa i zastitne naocare i polako u potragu kvara. Odma se pokaze gde pusta. Cim gubi freon ima negde problem. Imali smo taj problem u sezoni. I resili smo

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Prvo treba dodati uv farbu u sistem da bi se videlo curenje. Na kombajnu sam doktorirao klimu jer sam ceo sistem bio izvadio iz kombajna, rasklopio je i ispirao sa nitro razredjivačem tri dana.
 
Аркадије, у комбајну си цео дан, ретко када излазиш, Матић јебиветар је то написао....а што се тиче чувања машине..па та прашина која ти се увуче у кабину, нон стоп ти се диже и ти њу удишеш...па јел треба ако већ има она да се јбендишемо око тога пта је здравије..


Па погледај нашег сељака у ИМТ трактору, кога имам и ја...загорели, смежурали се, а онда погледај маторце из иностранства који климе и мају још од 80тих у тракторима...господа јњбена...па ти онда кажи дал то говно ваља или не....
Izgoreli od sunca a mnogi i od alkohola.
 
Može da se radi i bez klime, na dominatoru nemam klimu samo njegova ventilacija i ceo dan ne otvaram prozor ni vrata zbog prašine. Bilo bi lepše sa klimom i na početku sam bio ubeđen da ne može da se izdrži u kabini kada je sve zatvoreno. Ventilacija je dobra i ventilatori uspeju da ubace dovoljno vazduha i unutra je sasvim podnošljivo.
 
Drugaru crkla klima prošle godine u suncukretu u Medionu. Hteli smo da pocrkamo. Bilo je gore negu u Zmaju. Te kabine nisu pravljenje da se sedi u njima bez klime.
 
Bez klime sa ventilacijom kod mene ovih dana pokazuje 44 stepena. Sa klimom radim na oko 30.
To je prva brzina ventilatora. Druga može kad je još toplije a treća samo kad plin iz klime iscuri.
Da ne bude zabune. Kad potpuno iscuri onda ne radi ali kad u njemu ima plina bar 200 gr onda se uključi ali ne ladi
 
Ja sam pisao o kabini na dominatoru 88, ove na novijim kombajnima su sa vise stakla pa je bez klime nemoguce.
 
Poslednja izmena:
Kakav lepak?Meni negde pušta na D.F pa da probam da rešim problem sa njim.Napunimo je, hladi preko leta i jeseni dok se traktor koristi i onda tokom zimskog sna izgubi freon i na proleće ne hladi ni, ni.
Imas lepak da kupis u bocici. Treba ti samo prikljucak i mozes direktno sipati u sistem.
 
Ako me sjecanje dobro sluzi kako pise u knjigama F5L 912 radi na 2650 obrtaja, ako ti je to od neke pomoci…
 
Pošto sam jednu stranicu unazad tražio ovde savet i preporuku za firmu koja popravvlja hladnjake da iznesem na žalost loše iskustvo koje sam imao sa Mansa In iz Indjije.
Naravno ne krivim nikog osim dotičnog "majstora", ali nije loše da se čuje i ovakvo iskustvo da ljudi pripaze.
Odlučio sam se za tu firmu posebno zbog preporuke i pozitivnih iskustava članova sa foruma.
Znam za Ikaterm ali sam se plašio "velike" firme i naročito njihovog cenovnika.

Šta se desilo..
Pozovenm, najavim se, objasnim kakav hladnjak je u pitanju, pitam mogu li doneti i kad.
Kaže može kad hoćete, Dobro, doći ću sutra.
Odnesem sutra, njega nema, samo stariji pomoćnik koji je najviše pričao o tome kako ide na godišnji.
Vidim da radionica nije baš kako piše na sajtu, ali hajde možda je čovek vešt i ima znanje.
Ostavim, ali odmah ga nazovem pošto nije tu da zna da sam doneo, napomenem mu da ne radi nekakve brze popravke u prevodu brljotine, već da to bude majstorski. Nisam pravio pitanje za cenu niti zatezao. Kaže kad testiram i otvorim onda ćemo znati. Složim se.
Sutradan se ne javlja. Nisam zvao, ne volim da pritiskam i požurujem.
Prekosutra zove on. Ja srećan, dobro, uzeo je da radi. Kaže ispucala je donja kadica pravi novu.
Postavlja pitanje, da li je problem pošto mu je otvor za cev na koju se priključuje odvod pobegao 15mm, konusna kada, opravdanja itd..
Ne znam šta ću, baš sam bio u blizini kombajna, gledam, šta da ti kažem, ne mogu da znam da neće biti problem pošto se gumena nastavlja na metalnu cev, postoji šasija u blizini, biće ukoso može da smeta, napravi ti ponovo kako treba.
Kaže dobro. Ništa oko cena nisam polemisao.
Prodje nekoliko dana ne javlja se. Nazovem ga, kaže gotov je juče sam ga ofarbao, mada to nisam tražio od njega jer ne volim spric majstore.
Odem po njega. Odmah se ja usmerio na hladnjak. Vidim da je pomenuta cev zavarena van centra i to nadole i ulevo. Gledam kakva je kadica.
Ne može se baš lako videti pošto je hladnjak u okviru koji zaklanja, ali vidim da je mesingani lim. Rekoh, dobro je nekako ću namontirati.
Dok sam ja na tren pogledao veli on uterajte auto pa ćemo onda gledati onako prilično neljubazno valjda da me udalji da ne gledam previše.
Onda sam i video prvi put majstora koji je u stvari mladić od 20-et i nešto. Očekivao sam nekog starijeg i ozbiljnijeg.
Utovarimo, ali sve to tako na brzinu. Platim mu 200 Eur koliko je tražio. Hladnjak je od motora 200KS.
Kad sam krenuo primetim srećom da nije namontirao ventilatorski lim i brzo se vratim po njega.

Danas kad ću da montiram, nervira me i dalje to što je tu cev zavario tako u stranu.
Pravi drugi put i opet promaši mesto za otvor na kadici pa vari cev ukoso.
Sumnjivo mi sve to, gledam na miru kod kuće.
Primetim da je jedna stranica okvira sečena i pomerana u stranu, ali to tako ofrlje da staneš i da se čudiš. Odsekao fabrički rad, pa dodao parče lima kao rukom iskrivljenog. Stranica mrda i nema držanje kako treba, a hladnjak ima 70-80Kg.
Zašto to sad. Ne mogu tako ostaviti, težak hladnjak od vibracije će se razmrdati i napraviti veću štetu.
Rešim da vratim to na fabričko stanje uz oprez da ne postoji problem sa dimenzijama nove kadice da ne može da stane i sl.
Premerim, ne deluje mi i zaključim da je razlog takve akrobacije verovatno taj što mu je i drugo otvaranje rupe pobeglo pa da pomeri hladnjak u stranu i na taj način dovede koliko toliko na meru. Ali je i to besmisleno pošto je u pitanju 5mm.
Skinem ovir, gledam kako je izradio kadicu. Varovi, lemljenje ne deluje tako loše, dimenzije su tu negde, ali je sama izrada onako amaterska bez planiranja i ujednačenog rada. Primetim ulubljenje sa zadnje strane, i onda shvatim šta je zapravo uradio.

Kada sam mu rekao da uradi drugu kadicu kako valja, on je u stvari nju samo zaokrenuo, taj otvor zalemio i otvorio novi sa druge strane.

I šta sam na posletku dobio za 200Eur.

Kadicu sa zalemljenim pogrešnim otvorom, i nakrivo postavljenom priključnom cevi.
Oštećen fabrički okvir hladnjaka koji sam morao da vraćam u fabričko stanje.

Iz dva pokušaja nije uspeo da pozicionira cev kako treba a uz to bez pardona podvaljuje može se reći popravljan deo zbog njegove greške i nesposobnosti. Uz sve neprimeren odnos i škrtost na rečima valjda s razlogom da se mušterija dovede u zabludu.

Hladnjak sam uspeo da namontiram, dobro leži u okviru onako kako je proizvodjač zamislio.
Gumena cev se nekako prilagodila tom krivom priključku, ali jedva.
Nisam još sipao antifriz. Nadam se da će ipak biti u redu.

Bio sam besan, nisam hteo danas takav da ga zovem, ali će sutra dobiti sledovanje.
Hladnjak je težak i glomazan, nije ga lako skinuti.
Zaista je neljudski i nefer uradjeno.
Mladić koji tek treba da radi i stvara reputaciju se tako postavlja.
Koliko sam shvatio izgleda da mu je radnju osnovao otac i da je to verovatno bio ozbiljniji majstor, ali njega izgleda više nema.
Kolege su nosile kod njih verovatno dok je otac radio.
Tako da sam imao nesreću da naletim na mladog sina koji nije dovoljjno vičan a još manje ima volje da radi kako treba.
Pripaziti!
 
Ja nemam loše reči za njegov rad.Moguće je da mu je babo rahmetli, bio sam tamo pred sam doček '21 i bio je tada prisutan.Radili su mi hladnjak na J.D traktoru gde je kadica bila uništena jer je otkinula spojnica hidraulične pumpe.Odrađeno da se ne poznaje skoro ništa kao i krpljenje jer je curio a sve je koštalo 130e.Nosio sam i hladnjake od berača, ostalih traktora kao i komšijin od N.H kombajna i nikad problem.Da ne ispadne da ga branim, daleko od toga, samo prenosim svoje pozitivno iskustvo.
 
@Matic

Verujem, znam da ne bi preporučivao bez razloga..
Fotografije koje su na sajtu i koje postavlja na Face profilu su sve sa korektno odradjenim poslom.
Ima dosta od januara ove godine pa na ovamo.
To me je i povuklo da se odlučim.

Otac se nije pojavljivao, niti ga je on pominjao.
Bio je samo taj pomoćnik Pera kad sam odneo.
Oca ovaj put nigde nije bilo, tako da je on to sam radio i eto kako je uradio.
Mladi, Elvin se zove, se javlja na taj stari firmin broj koji je u opticaju godinama.

Pogledao sam njegov profil na Face-u pa sam tamo video da mu se otac zove ili zvao Mansur, odatle Mansa u imenu firme.
Predpostavljam da je radio nekad u Ikatermu kao i svi ostali iz Indjije i okoline koji se bave hladnjacima.

Ovaj put je baš zabrljao i to za fin novac.
 
Nazad
Vrh