Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Elvo Bečej, Lewis Bečej, Timpex Novi Sad. Mogu se nabaviti i ležajevi i kućišta.
 
Jeste da nije u pitanju žitni kombajn već mali dvoredni za repu, ali ne vidim bolju temu gde bi postavio pitanje.
Naime procureo je hladnjak motora kojeg nema da se kupi zamenski ili drugi polovan.
Zanima me preporuka za firmu koja može kvalitetno da odradi popravku, ili po uzorku da uradi nov ako popravka nije moguća odnosno isplativa.
Treba da ga demontiram ovih dana, prilično curi, ali pravi obim problema ne može se znati dok se ne rasklopi..
Pretraživao sam već, ima firmi u Indjiji, Statoj Pazovi, Batajnici, Novom Sadu koje se tim bave.
Kakva su iskustva i koga bi preporučili?
 
Јуче ми клима на комбајну стала...упалила се лампица за притисак и ћао регаци, нема више 'лађења...попиздео сам, ем прашина, ем врућина...а там се као чо'ек привикао на кабину на комбајну...један дан рада пријало...ем ладно, ем си чист, ма милина једна....сад се опет врн'о у прашину, мада не онолику као на малом, али свеједно, не прија то..


И онда неко каже не треба клима, ма к...мој не треба...
 
Јуче ми клима на комбајну стала...упалила се лампица за притисак и ћао регаци, нема више 'лађења...попиздео сам, ем прашина, ем врућина...а там се као чо'ек привикао на кабину на комбајну...један дан рада пријало...ем ладно, ем си чист, ма милина једна....сад се опет врн'о у прашину, мада не онолику као на малом, али свеједно, не прија то..


И онда неко каже не треба клима, ма к...мој не треба...
Hoće to da se desi...
Prve godine kada sam uzeo Masseya klima mi je stala zadnji dan žetve u 12:30h. Do 17:30 sam popio 6 litara vode, 2 lit soka i 2 lit piva (bez potrebe za malom nuždom) ali nisam dao prašini da udje u kabinu...
 
Спајки, ја нисам знао где ударам, ја сам попустио био, па сам с времена на време отварао десно стакло ..улазило је тек тек прашине, јер вентилатори нису могли да удуцају ваздуха довољно...
 
Сремац мој све то стоји, али мени жао било да улази прашинчина унитар кабине...јбг ко ће то после очистити када се завуче у тапациринг у инструмент таблу где има милион жица...срећа у несрећи је та да је положај њиве такав да је ветар дувао бочно па прашина није улазила много у кабину....има је али то је ништа...како је могло бити...
 
Sunce ti jeb... neko automobile ne cuva od prasine kao vi traktore i kombajne :haha:.Ja razumem cuvati sebe ,mada od malo prasine niko nije umro,ali cuvati toliko kabinu da slucajno ne udje prasina ....pa pogledajte te polovnjake po oglasima ima ih gomila koja su unutra prasnjava i prljava,pa sta mu fali nije od cokolade,a kako ih tek vozu na you tube,otvorena vrata ,ona vratanca na krovu,ne verujem da svima njima nije ispravna klima xd.Sem toga sumnjam da je zdravije sedeti u kabini sa klimom gde mnogi znaju da drze ispod 20c ,a napolju +45 na suncu,itekako je bilo slucajeva da starije osobe dozive sok kad izadju iz tih 20-ak stepeni na +40 i to im bude poslednje.
 
U pravu si potpuno i sve što si naveo je tačno.U kabini kombajna imaš bolju poziciju jer ne izlaziš napolje osim da močaš ili šutneš točak.U traktoru je dosta .ebenije jer si malo napolju(kačenje i otkačivanje prikolica, zatvaranje i otvaranje stranica...)malo unutra pa uđeš u hladnu kabinu sa 40+stepeni u kombinaciji sa mokrim leđima=milina za zdravlje ali opet bolje i da zakačim prehladu nego da gutam prašinu danima kao što sam prethodnih godina radio.
 
Ma ljudi, da se ne lažemo, klima je zakon kad je ima, i jeste najgore kad je imaš a ne radi, juče sam baš doterao auto od majstora jer klima nešto zakazala, a do pre dve tri godine nisam ni imao auto sa klimom, sad kad imam još kako uviđam kako je dobro kad je ispravna.
 
Ja na kombajnu imam samo jedna vrata koja se otvaraju, nemam prozor. Ta vrata ako otvorim u toku rada u kabinu ulazi pleva, slama i prašina kao da je neko lopatom baca na mene. Dok sam Zmaja vozio nikad mi nisu bili otvoreni prozor i vrata u isto vreme jer me promaja ubija. Vrata zatvorena, prozor sam po potrebi otvarao.
 
Аркадије, у комбајну си цео дан, ретко када излазиш, Матић јебиветар је то написао....а што се тиче чувања машине..па та прашина која ти се увуче у кабину, нон стоп ти се диже и ти њу удишеш...па јел треба ако већ има она да се јбендишемо око тога пта је здравије..


Па погледај нашег сељака у ИМТ трактору, кога имам и ја...загорели, смежурали се, а онда погледај маторце из иностранства који климе и мају још од 80тих у тракторима...господа јњбена...па ти онда кажи дал то говно ваља или не....
 
Волим да га чујем док шушка испод мене дуваљка је ту издува се кабина и гас јбг не врше се то ко некад два месеца сад пар дана и сви се попишманили и онако ништа не радите осим мученика сточара🙃Наравно да идемо ка бољем колико ко може јбг полако.
 
Аркадије, у комбајну си цео дан, ретко када излазиш, Матић јебиветар је то написао....а што се тиче чувања машине..па та прашина која ти се увуче у кабину, нон стоп ти се диже и ти њу удишеш...па јел треба ако већ има она да се јбендишемо око тога пта је здравије..


Па погледај нашег сељака у ИМТ трактору, кога имам и ја...загорели, смежурали се, а онда погледај маторце из иностранства који климе и мају још од 80тих у тракторима...господа јњбена...па ти онда кажи дал то говно ваља или не....
Nisu nasi matorci smezurani zbog traktora, nego zbog zivota punog stresa, nepravde i neizvesnosti
 
Nazad
Vrh