Slike voćnjaka

@Voćar: Nemam slika svog višnjika, no bit će kad uhvatim vremena za napravit par kvalitetnih komada. Inače situacija je pod kontrolom, grinja je krenila pa smo odmah reagirali sa akricidom. Što se tiče kozičavosti nema ni K od nje. Lagana zelena rezidba kreće ovih dana čim se riješi korekcija prorjede plodova u jabuci. Malo nam je trava pobjegla u višnjama jer smo sve podredili zaštiti nasada (velike poteškoće nam je stvarao konstantan vijetar), al i to smo rješili.
 
Evo malo slika mog vocnjaka u okolini Aleksinca...
ev8ity.jpg


dnlzxh.jpg


e7xzrs.jpg


232s2d.jpg
 
Markodim, impresivan voćnjak, sve pohvale! Bez korova i sve uredno. ::svaka cast::
Zanimaju me ove opuštene žice od špalira, jesu vremenom odpustile ili namjerno nisu zategnute pošto vidim da je mlad voćnjak? :ppozdrav:
 
Hvala na pohvalama...
A 3. zica nije u nekim redovima ni zategnuta jer su krajnji stubovi krenuli ka "unutra" pa moram prvo da ih prebusim, ali se nije imalo vremena...
 
Ovo je slika moga voćnjaka, slikana 10.04.2011. godine. Još nije bio sasvim procvjetao i tih dana je bilo mraza temperature su se sptuštale do -1, a oko nule je bila 5 noćiju. Bilo je baš nezgodno, palili smo vatre ja i par kolega koji imaju voćnjake neposredno pored mene i mislim da je bilo efekta.
2wd0kjl.jpg

fc1v5.jpg
 
Evo danasnjih slika vocnjaka,nije zavseno krecenje ali i to ce narednih dana.
1322157677231.jpg

1322157687862.jpg

1322157699439.jpg
 


Evo i mog vocnjaka najzad sam uspeo da postavim slike do sada nikada ni sam uspeo ako neko od odgovornih zna da mi izrotira sliku,hvala puno inace sljivik je slikan u trecoj godini tj.prosle godine

hvala nadleznima za rotiranje slike
 
Poslednja izmena od urednika:
Neško lep ti je ovaj zasad! Vidi se da je zemljište dosta skeletno al tako je to kod vas u Hercegovini, mora da je i nadmorska visina prilična. Predpostavljam da ti taj međuredni prostor obrađuješ nekim čizel plugom.
 
Baš kamenito. Kod mene i nekako vjeruj mi da kod nas ima i gorih parcela.
Ja polako kupim kamen, i ima koristi polako se to diže sa njive.
Nadmorska visina je oko 430m, a obrađujem ga priključkom koji sam ja sam napravio od S opruga od sjetvospremača, koje sam postavio u dva reda, međutim sad hoću da nabavim voćarski (odoravajući) plug i mislim da će kombinaciom ova dva priključka moći dam se to koliko toliko drži pod kontrolom.

---------- Poruka napisana u 11:21 ---------- Prethodna poruka je at 11:17 ----------

 
Fotografije su vrhunske. Naročito me dojmila ona trešnja sa košnicama pčela i jabuke u jesenjoj žutoj boji. :) Je li to tvoj voćnjak ili...?
 
Fotke su skupljale prašinu u starom folderu na koji sam slučajno naleteo, šteta bi bilo ne postaviti ih na forum u ovim snegom okovanim danima.
 
Nesko,odlicno izgleda...ti si bar poceo sa rezanjem,kod mene tesko i za 5-6 dana,sneg je preko 30cm :ppozdrav:
 
Bio je odličan dan, temperatura preko 15 stepeni, ali zato noge u snijegu pa otpadaju od leda.
Ali šta da se radi, imam oko 1600 stabala i ovako nisam na vrijeme počeo, s obzirom da radim malo dalje od voćnjaka, tako da mi ostaje samo subota za rezanje, a možda i koji dan odmora.
 
Nazad
Vrh