Slike voćnjaka

TREBAVA

Član
Učlanjen(a)
29 Dec 2015
Poruka
146
Gorski Car !!!

Posto sam imao dobar sadni materijal sa prevremenim grancicama, ostavio sam ih na visini od 60cm. po neka ima i niza ali njih cu da vadim ove godine, jer sam im pripremio zamjenu pomocu rovasenja.
A kako stablo raste i one se po malo podizu tako da ce biti na visini oko 70-80cm za koju godinu, sto je za ovaj uzgojni oblik idealno.
I predpostavljam da to pitas zbog obrade, pa cu ti odmah reci da je radim sa frezicom IMT 506 posto nije velik vocnjak pa mogu stici.

Gorski Car

Član
Učlanjen(a)
21 Sep 2012
Poruka
3.489
Gorski Car !!!

Posto sam imao dobar sadni materijal sa prevremenim grancicama, ostavio sam ih na visini od 60cm. po neka ima i niza ali njih cu da vadim ove godine, jer sam im pripremio zamjenu pomocu rovasenja.
A kako stablo raste i one se po malo podizu tako da ce biti na visini oko 70-80cm za koju godinu, sto je za ovaj uzgojni oblik idealno.
I predpostavljam da to pitas zbog obrade, pa cu ti odmah reci da je radim sa frezicom IMT 506 posto nije velik vocnjak pa mogu stici.
Svidja mi se tako nisko. Lako za zastitu, lako za rezanje, branje itd. Jedino sto ja zeznuto za obradu...

pele

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2011
Poruka
1.621
Razmak negde oko 5x5,njiva nije u ,,vinklu'' ,suzava se u jednom delu 1 metar pa sam se prilagodjavao tome.Uglavnom stalo je 500 stabala na nesto vise od jednog hektara.

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
7.861
Ovo je bila neka polu spešna proba postavljanja slika.

Idi preko fotkice, fotkica.com i imaćeš dobre rezultate. Treba se manuti tih glupavih servisa sa gomilom scam reklama

I još nešto bitno, nevezano kakva je slika, bitno je da se postavi neki opis šta je na njoj. Koje voće, koje godišnje doba i slično, da se na patimo mnogo mi koji gledamo

Vrh