Skladištenje zrnaste robe

Da li zbog neceg odredjenog uzimate puzni transporter umesto duvaljke?verovatno je puz brzi?
 
Puž je brži i od najveće duvaljke, i lakše se pozicionira za istovar. Na duvaljku moraš da kačiš cevi, oslanjaš ih na nešto a negde je skoro nemoguće namestiti cevi, tipa na moju kotobanju( čardak).
Duvaljka ima prednost gde puž ne može da se zavuče, tipa ova donja odeljenja na mojoj kotobanji, koja punimo nekih 70% pužem a ovih 30% do ploče dopunimo duvaljkom.
Ovaj Fi160 ima istovarnu moć od oko nekih 12-15t/h u zavisnosti od nagiba i šta se istovara, dok duvaljka od 2.6kW ima istovarnu moć od nekih 3t/h.
e921fd1c926c535260e11b1a9ef49d35.jpg
 
Mi smo skoro uzeli duvaljku,2.2kw i tako oko 1
2.5 t na sat dize.e sad nismo dobili uz nju originalni smirivac zrna vec samo rucno pravljeni zavrsetak bez rupica.da li da izbusim rupice burgijom od 3 mm ili neko ima ideju od cega napraviti sito za smirivac?
 
Komšija je kupio iz Ruskog Krstura, deluje dobro iz daleka.
Ne znam koje je snage motor, moram pogledati kada ga spustim sa kotobanje.
 
Puž je brži i od najveće duvaljke, i lakše se pozicionira za istovar. Na duvaljku moraš da kačiš cevi, oslanjaš ih na nešto a negde je skoro nemoguće namestiti cevi, tipa na moju kotobanju( čardak).
Duvaljka ima prednost gde puž ne može da se zavuče, tipa ova donja odeljenja na mojoj kotobanji, koja punimo nekih 70% pužem a ovih 30% do ploče dopunimo duvaljkom.
Ovaj Fi160 ima istovarnu moć od oko nekih 12-15t/h u zavisnosti od nagiba i šta se istovara, dok duvaljka od 2.6kW ima istovarnu moć od nekih 3t/h.
e921fd1c926c535260e11b1a9ef49d35.jpg
Pavle što ne napraviš ispuste kroz pod kotobanje,pa puniš sve od gore ne moraš se zezati sa duvaljkom i da seliš pužni t.
 
Poceli smo da adaptiramo 2007god. Punili smo svaki cosak, dosta masina je zimovalo napolju pokriveno zbog robe, sad ni puskom ne moze niko da me natera na te egzibicije, samo kipovanje dolazi u obzir.
 
Nazad
Vrh