Skladištenje zrnaste robe

Soja nam je godinama stajala u dzambovkama i nikad nije bilo problema. Sad ne vidim razlog da bi ovde bilo problema, a imace provetravanje sa svih strana. Bitno je samo soju ne staviti sa 15+ vlage i jos pride da ima mauna zelenih. Onda je velik problem jer se ubudja lepo i sva se usmrdi. Nama je ovaj magacin prevashodno za semensku soju namenjen. Sneku sam porucio tako da mi sad radnici za selektiranje gotovo nece ni trebati. Jedan covek ce sve da opsluzi.
 
Kako radim u trgovini idem po terenu. Neverovatno je kako ljudi "uniste" robu neadekvatnim cuvanjem. Ulazna temperatura i vlaga robe mora biti po onim tablicama sto smo kacili u vise tema (odnos vlage, tempwrature i duzine cuvanja). Potom krov na objektu mora imati filcovani lim inace kondenzije i stvara se budj. Stranice objekta nije dovoljno mrezica. I na kraju fimigiranje. Fumigiranje se radi po ulasku robe maksimalno 20 dana. Time ste 99% resili problem ziska do avgusta. Brinite o vasoj robi da bi je kvalitetnije prodali i da ne ulazite u problematicne situacije.
 
Nisam hteo gore motor. Meni odgovara dole, jer ja nemam podno skladiste. U kos ce curiti od gore, iz prikolice i iz cardaka.
 
Jel skladištio tko soju u improviziranim silosima od armature ? Imao sam u planu ove godine, u šupi koja je zatvorena sa 3 strane. Da li bi tu moglo doći do kakvih problema sa vlagom ?
 
Soja je bas jednostavna za skladistenje . Vise godina ostavljam u dzambo vrecama , i sa vlagom 16 do 17 sam ostavljao i dzambovke vani na paletama sa najlonom odozgo , nikad zrno jedno nije bilo problem
 
Meni je pacov pregrizao jednu dzambo vrecu soje od dvije, isto sam ih ostavio kao ti momo. Tu gdje je pregrizao je bilo malo budji.
 
Ja kukuruz isto cuvam u podno skladiste,hala se otvara da se luftira i nikad mi se nije upalio bio..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Или оне хитлерске таблете и најлон преко добро задихтујеш ако имаш везе у Жито Срему решио си проблем,на везу мислим због набавке таблета.
 
Nazad
Vrh