Skladištenje zrnaste robe

Ja skoro uzimao Ambarin, na flasici nista ne pise, trgovkinja mi rece 20 dana
Inace i kod mene su se bile pojavile male crne bube kao sto je Nemanja naveo, posle prskanja drugi dan nisam mogao ni jednu primjetiti.

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Kolege da li je neko sipao soju u čardak koji je zatvoren onom sito žicom 3mm okca i hoće li da bude problema zimi zbog spoljne vlage tojest hoće li da bude problema sa zrnima koja su nuz žicu?
 
Soju mogu 10-13% da sipam nego me muči ta spoljna vlaga a svi znamo kako se zrno soje ponaša kad je vlažno.
 
Ако буде на отвореном биће буђи.Ја сам раније држао у дрвеном амбару од кадгод око вагон стане и никад није било проблема али све у дрвету некад је ту било жито.
 
Mi bas prepravljamo cardak za soju. Dole idu daske, a sa strane na postojecu zicu ide ona pvc mrezica 170 gramska. Sa spoljne strane cardaka/korobanje ide onaj pokrovni rebrasti plasrificirani lim za krovove. Izmedju njega i zice ce biti prostora oko 5 cm da bi bilo cirkulacije. Lim nece dati kisi i snegu, a i vizualno ce to sve lepo upakovati. Kod nas vec ovako rade i nikad nema problema.
 
Imam i ja jedan ambar pravljen od cevi od skele i sa žicom razmišljao sam da ga prepravim ali mi nekako previše otvoren ova ideja sa limom mi je pala na pamet ali nisam imao gde da vidim ili čujem iskustav,ima ambar temelj ko crkva,valjda ostalo materijala kad su kuću stari zidali 2,2 x11x 4 m
Taman bi mi odgovarao za 5-6 vagona.
 
Kako ce se nakotiti?
To je skroz otvoreno od vrha do dna. Nema tu gde da se bilo sta nakoti.

Na spoljni deo cardaka, ovaj sto se vidi sam navario ram i na njega ide lim.
 
Ja sam postavio pitanje nisam rekao da če se nakotiti .
Takav je sličan i moj mislio sam ako stavim sitnu žicu sa unutrašnje strane a lim na spoljnu stranu cevi ostaje ti tih 5 cm slobodnog prostora ,glodari vole takva mesta.
 
Svu soju od prošle godine stavio sam u džambovke i sva se održala i ništa se nije pokvarilo.Samo da kažemo da je to bilo zajebanoooo.
 
Могу ту да спавају и једу кукуруз из котобање Соју не...Али Соја ако дође у додир са влагом она бубри и буђа ако је топлије клија.
 
Nazad
Vrh