Sjenicka ovca

Nemam šta da kazem samo divljenje. Da sam imao net pre 10god kada sam hteo da idem u Sjenicu drugačije bi mi kapa stajala. Svaka čast Miladinoviću i svim peštercima.
 
@sarbanac,zahvaljujuci bas ovom forumu sam ja otisao dole licno i uverio se sta je pravi kvalitet i upoznao par divnih ljudi i vrsnih odgajivaca
@rus82 ,naravno da je bilo pazara,takvom grlu se u zube ne gleda...
neko ce reci da je skupo placena al ja to smatram kao poklon,najbolje grlo iz stada se ne prodaje svakome
 
to je uredu ali kad ste je stigli na kraju sto ne pogledaste zube pa onda pazar
 
to je uredu ali kad ste je stigli na kraju sto ne pogledaste zube pa onda pazar
a kad imas priliku da kupis takvo grlo, sigurno da ti stane mozak i da ne razmisljas kako bi razmisljao u nekim drugim okolnostima gde ti se grlo i svidja i ne svidja, pa onda mu zagledas u zube jer trazis razlog da ga ne kupis..
odusevljen sam ovim razglednicam, svaka cast i hvala ovom forumu sto postoji :cvetic:
 
mozda sam ja takav mlad i lud kad biram,al kad ide neko iskusniji samnom u ovom slucaju Latif i u potpunosti se saglasi da nema potrebe cekati zubni karton vec dati novac odmah da se domacin ne predomisli(najbolje grlo u stadu je uvek kupovina koja nosi rizik predomisljanja,bar iz mog iskustva)
grlo je placeno i ostavljeno u stadu da ceka prevoz,zbog nemogucnosti prilaza putnickim kolima,po nju ce ici Latif traktorom(tricava 3 sata voznje u jednom smeru:)) a stado ce doterati do mesta gde se moze doci traktorom nekih 5 km od kuca Kocevica.kao sto rekoh to je kraj sveta...

---------- Poruka napisana u 12:31 ---------- Prethodna poruka je at 08:11 ----------

evo primera sta cini ukrvljavanje
dvizac i njegov najbolji ovogodisnji sin,slikano kod Blagoja Rakicevica iz Vape nekadasnjeg velikog sampiona,sada je od tog stada ostao samo dobar glas


Par vrsnih ovaca,ali je gazda toliko uporan da pusta neke sarove na njih da se od tog stada nista ne moze izvuci



jedan odlican ovan star 18 meseci,sjajno telo a nazalost braon sara oko ociju
 
Poslednja izmena:
Ovce su fenomenalne, mada cudno mi je malo da imaju dosta udela w a ovako su intenzivno crne sare oko ociju, mislim vidi se po vuni da su neke ovce finije a neke grublje vune ali opet mislim da je sjenicka ovca od pre bila dobra i da je w tu usao samo u malom udelu. Moje misljenje, voleo bih da neko od vas ko je na tim prostorima da komentar.
Vidim gore na slici lepe brdske krave, ako mogu latif ili miladinovic i ako znaju da mi kazu cenu ovako zgodnih krava za cuvanje i ima li ih za prodaju?
 
Pozdrav Nemanja: Krava ima na prodaju kiliko god zelis cena po dogovoru,mada misim to sto se vidi nisu bas prave brcke.No i to moze da se nade istina dosta retko ali dodu na pijaci ponekad.
 
veceras pazario kod Milana Milevica ovcu sa prve slike i ovnica iz trojke iza nje na istoj slici (vidi mu se glava samo)
zadovoljeni i moj merak i kvalitet:)
 
veceras pazario kod Milana Milevica ovcu sa prve slike i ovnica iz trojke iza nje na istoj slici (vidi mu se glava samo)
zadovoljeni i moj merak i kvalitet:)
Drug moj tebi svaka cast sto imas volju i sto si uporan u ovim teskim vremenima za ovcarstvo, ja ne znam da je neko od clanova u ovoj godini imao neku vecu investiciju u ovcarstvo, osim Miljka, svi obicno kupe jedno, dva grla cisto da osveze krv, ali ti brate stalno nesto kupujes i pojacavas se i to sada pred zimu kada to treba ishraniti na jaslama. svaka cast :bravo:
 
hvala drustvo,svaki merak kosta i ne zalim ja za to ni vremena ni novaca,vremena jesu teska al mogu bit i teza:)
nije tajna 220 eur muski,ovca 250 eura
 
Cestitke na kupovini uradio si pravu stvar kolega, neka prinove budu zdrave i bericetne, a sto se tice cijene, treba razlikovati termine skupo i mnogo novca, nesto sto je mnogo novca moze biti jeftino i obrnuto, nazalost kod nas je na ovim prostorima uglavnom prisutna ova druga opcija.
 
hvala druze,samo nek su zdravo...
trudio sam se ove godine da skupim najbolje sto sam mogao dobiti
4 muska od dominantnih linija,na 3 mesta sam birao prvi od toga (3 iz dvojki(jednom od njih se majka sigrno trojanila prosle god kod Latifa) i jedan iz trojki)
2 ovce i 4 z jagnjeta takodje elitnog i prva klasa kvaliteta
uvek moze bolje al ja sam zadovoljan ucinjenim
 
Koliko ovaca imas i sto si kupovao toliko ovnica? jel to planiras da budes maticni odgajivac samo sjenicke ovce :) ili hoces da budes siguran da uvek imas svoje ovnove. jedan kanadjanin koji ima zatvoreni sistem uzgoja i bavi se organik uzgojem ima 6 linija ovnova i kaze da ih samo vrti ukrug i da vec 20g nije ubacio novo grlo a mislim da ima oko 200 do 500 ovaca.
 
Samo druže Miladinoviću još jedno jagnje da ispečeš za komisiju i eto ti zlatne medalje
 
@kvicoje morat ce tako da se radi:)
@nemanja,imam oko 35 sjenickih ,njih 4 ce biti probana a ostat ce onaj koji se pokaze kao najbolji
ove rase je sve manje pa je vrlo bitno sacuvati sto vise linija,da za par god ne bi bili u problemu oko ukrvljavanja
 
kolega miladinovicu cestitke na kupovini i neka su korisne,da kazem i to da mislim da radis kako treba i da imas fantasticno misljenje o ovcarstvu,investicija za kvalitet koji ce vremenom da se isplati,bitan je kvalitet,svaka cast za to i zelim ti puno uspeha i srece u ovom poslu i sa ovom rasom
 
da ne ostanem duzan Nemanji pricu o oplemenjivanju kod Sjenickih ovaca
PIK Pester je drzao i merino ovce u cistoj rasi a i radio planska melezenja domacih pramenki davnih 60ih
posledice toga su ovakva i slicna grla
odgajivac Dzemo Djihic(nijedno grlo sa slika mi nije cenio ispod 500 eura,vrlo paprene cene za takav kvalitet,inace je poznat po tome da sjajno hrani grla na jaslama ali ta grla na pasi brzo oslabe,mekana su suvise)
skoro cela glava i noge pod vunom,kraca grla,manje tezine,nabori na vratu kozni i podvoljica ispod donje vilice kao da si potekli,visak koze

2draumt.jpg

2cnip6q.jpg

28aqbvc.jpg

s6p449.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh