Sjenicka ovca

Zašto Miladinoviću!!!Pa ovi janjci imaju iste šare kao i majke pa mi nije jasno zašto su ovce OK a janjad nije?
Ja bih samo da kažem da su janjci super u tipu po mom mišljenju samo gumice na repove i super ovce ,a pošto je to slika od zime možda gazda Čibi ima slike kako danas izgledaju.
 
Zašto Miladinoviću!!!Pa ovi janjci imaju iste šare kao i majke pa mi nije jasno zašto su ovce OK a janjad nije?
Ja bih samo da kažem da su janjci super u tipu po mom mišljenju samo gumice na repove i super ovce ,a pošto je to slika od zime možda gazda Čibi ima slike kako danas izgledaju.

Medolino, Miladinović je u pravu APSOLUTNO!!!!! Gde god jaganjci imaju fleku, van nosa ušiju , naočara i čarapa nisu u standardu i moraju se uklanjati iz dalje reprodukcije... Zaostali geni iz nekih prethodnih generacija kada nije vođeno računa o selekciji...
 
255120n.jpg
 
2s988k7.jpg
Imam dve fotke, ali su iz daljine, ovo je drugi, mlađi ovan ima 19 meseci i negde oko 95 kg... Jagnjad su mu veoma krupna i lepa...
 
Evo slike jednog "klona" iz 1965 godine, to je Sjenički ovan koji je iskazao gene iz ranijih ukrštanja sa Staroraškom ovcom.... Veoma zanimljivo...

nee3yv.jpg
 
Posto znam da cenjena komisija sa izlozbe u Valjevu prati forum evo slika 5 grla koja sam izlagao u nedelju,da ih malo bolje vide da ne gledaju samo karton ko je vlasnik kolekcije vec i kolekciju
n5215s.jpg

2ez6804.jpg

2vadope.jpg

v3dcn8.jpg

25quba1.jpg
 
Miladinovicu,bratac,nisi u trendu,covece,slabo pratis izlozbene pravilnike,kapiras?:)Za pocetak si trebao da im obezbedis gledanje Sjenicke na posluzavniku,a posle da primenis druge vidove ispodastalne komunikacije i bio bi u plasmanu,a ovako dzaba ti sve kad si svrstan u 4tu ligu.:))NAUCICES SE TI,POLAKO,MLAD SI JOS!:)
 
Miladinoviću! Moje viđenje cele stvari je sledeće:Boli Te k.... šta kaže tamo neki polupijani "expert" za ovčarstvo koji je ocenjivao.Teraj Ti u ovom pravcu i ništa se ne boj,ovo je EXTRA....:ppozdrav:
 
hvala na lepim recima drustvo:)
ma napadamo iz 4. lige,dovodimo pojacanja samo zvucna imena u zimskom i prolecnom prelaznom roku,kad si 4 puta bolji(ove godine iskreno nisam bio toliko bolji) ipak nemaju obraza da ne nagrade to (dokaz su Kosiceve pobede sa ovnovima u prethodne 2 godine)
iduce god ako bude zdravlja izlazemo sve kategorije sjenickih,romanove i texel iskreno su me malo iznervirali pa je proradilo ono najgore ili najbolje kod balkanaca tj INAT:)
 
razvali ih nek im jezik se otegne do zemlje od kvalitetni ovaca i ubaci kojeg ovna
odvoj ga od ostatka ovaca hrani gha dobro uz pasi i sjeno i redovno setaj ka imas vremena ja znam da ti sve ovo vec znas ali neka se nadje pa nek onda vide ciji je ovan bolji nemora bit tezi vec veci kvalitetniji jaci rogovi i sve ostalo
 
Nazad
Vrh