Sistemi za navodnjavanje

Razmišljao sam i o toj verziji samo koliko je isplativo za nekoliko metara šireg zaljeva.
 
Da razlika je u tifonima. Uzeo sam predračun za tifon 50/200 a kako vidim njegov prečnik zaljevanja je 35 do 40m, danas sam pitao dali imaju 63/200 ali nemaju već 63/300 a to mu dođe na isto po širini zaljeva.
Nije istina da 50/200 i 63/300 dodje na isto jer na 63-i radis sa vecim topom i diznom a veci top i veca dizna automatski podrazumeva veci precnik zalivanja.Nemoj da budes lenj malo prolistaj razne kataloge pa ces moci i sam da skontas
 
Gledao sam razne kataloge i to je istina po katalogu a prodavac mi kaže da će biti isto zbog veće dužine 300m jer veći top traži više vode.
 
Gledao sam razne kataloge i to je istina po katalogu a prodavac mi kaže da će biti isto zbog veće dužine 300m jer veći top traži više vode.
I to bese onaj prodavac koji ne zna da ti kaze ni koliko trosi vode top koji je na tifonu?Ma daj osvesti se malo!Za kojeg mojeg su neki inzenjeri tamo gde se proizvode tifoni renomiranih proizvodjaca?
Ajde da idemo malo drugacije:lepo pitas one ljude koji ti obezbedjuju vodu da ti lepo kazu da na njihovom izlazu koiiko litara vode ces imati u minuti na onih 5 bari...lepo kazu jednu cifru...ti pogledas u tabelama kojem tifonu (50,63,75) odgovara ta kolicina vode i uzmes taj tifon,ako suvise veliko (napr 75) i eventualno i suvise skupo onda uzimas jedan broj manji (63) itd itd itd,a u medjuvremenu reci onom prodavcu da neka sazna najosnovnije stvari o proizvodu kojeg hoce prodati...izvini ali ovo je puno mlacenje prazne slame
 
Poslednja izmena:
Sve je u jednoj parceli 3.4 ha, dužina je od 155 do 198m. Trenutno imam 6000m2 plastenika koji se neki pomijeraju po parceli. Ostale parcele se radi kukuruz i pšenica i uvijek su razne širine uglavnom oko 50 m. U planu je ukidanje plastenika za koju godinu i tada bi bili kukuruz i pšenica pola pola a to je 100m a ukupna širina je 200 m
 
Evo novih problema. Zvao sam nadležne za centralni vodovod da pitam za pritisak, i kažu mi pošto sam na kraju voda da bi imao 2.5 do 3.5 bara pritisak, i u tom slučaju bi morao imati pumpu za povećanje pritiska.
 
Uzmi to sve sa rezervom, kod mene protice rijeka pored njive ali kad su ljetos svi poceli navodnjavati rijeka je brzo prestala teci tako da mozes lako ostati bez vode a o pritisku vode niko ti nista ne moze garantovati
 
Nevrijedi, rizično je a ne kupuje mi se dodatno pumpa. Definitivno odustajem uzeću polutešku drljaču umjesto tifona.
 
Kod nas ispustaju ljudi ali recimo ja nikad nisam ispustio iz creva nego samo iz turbine i nisam imao nikad problema ali moram napomenuti da je moj tifon bio onaj mali sa fi 50 mm cevi pa mozda i to igra ulogu sto ima mala kolicina vode unutra
 
Nazad
Vrh