Sistemi za navodnjavanje

Moze kanal pumpa alu cevi i jos jedna pumpa kod tifona.
Pre 7-8god riknuli lezaji na kardanki,zamenim nija sastavila dve noci opet odu lezaji a treba na more da idem.
Imam dve dmb dizelke jedna niski druga visoki pritisak.Ovu niski stavim pored kanala pa vatrogasno u drugu dizelku.Preko 5 bara na tifonu.
Tako matori par veceri zalivao dok nisam stigao sa mora
 
Evo mene i u ovoj temi, imam na ponudu tifon, i sve je manje više okej stanju, ali me brine ovaj klip da nije možda na vazdušno namotavanje , tj na meh. Pa da li neko od kolega može da mi kaže koji to tip. Evo librice i slike klipa
ce9fe30b983f8ce2fd642c51522428d1.jpg
4039da3a8864472dc3a19bd99f71982e.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
@worm
Poslao sam vam PP u vezi busenja bunara za drugara, ako vam nije problem da mi posaljete vas kontakt?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Imam tifon fi 50,i na ulazu na turbini ima dizna(plasticna)12mm je rupa na toj dizni.premala je ta rupa,moram praviti drugu diznu,kolika treba da bude ta dizna?dali uopste treba ta dizna kod turbine?Problem je u tome sto je mala dizna i kako smanjujem protok na bajpasu tako gubim pritisak posle turbine,mali protok kroz tu malu diznu,izgubim 1 bar kada ocu da ubrzavam,i sve to zbog te dizne.
 
Imam tifon fi 50,i na ulazu na turbini ima dizna(plasticna)12mm je rupa na toj dizni.premala je ta rupa,moram praviti drugu diznu,kolika treba da bude ta dizna?dali uopste treba ta dizna kod turbine?Problem je u tome sto je mala dizna i kako smanjujem protok na bajpasu tako gubim pritisak posle turbine,mali protok kroz tu malu diznu,izgubim 1 bar kada ocu da ubrzavam,i sve to zbog te dizne.
Na svim starim tifonima se gubi 1bar pritiska.Verovatno mora tu biti zbog tirbine.Kao usmerivac mlaza na lopatice
 
Gde kupiti crevo za tifon? I ima li neko ko sastavlja?
Član spajki mi je dao broj od jednog koji to radi, ali on neće da dolazi kod mene jer mu je daleko.
 
U Vrbasu vari Samardžić Vlado. Toliko sam samo dobio informaciju a što se tiče cevi a i varenja i sastavljanja firme koje rade gasne instalacije (polipropilenske cevi koje se postavljaju u zemlju) takodje rade sastavljanje cevi istom tehnologijom koja tebi treba.
 
Hvala vam. Ako vam nije problem, prosledite mi brojeve od "varioca" cevi.
Znam da ima privatnika što prodaju creva, ali svi prodavci govore da to nisu ista creva, kao na tifonima kad se kupi. E sad, dal pričaju pricu ili sta vec.
Znam @Spajki I prošli put si mi rekao da vare firme, ali neće se niko cimati zbog mene...
 
Da si uzeo onu oznaku sto sam pisao mogao bi da stavis koji hoces top . Moze i ova bilo koji top srednje velicine , velicinu dizne ces staviti koja bude mogla ali sa vecom udaljenosti ce padati pritisak .
 
Nije bilo u ponudi, pitao sam komercijalistu u agromarketu, rekao je da ove godine samo ovu imaju.
Probacu od nekog posuditi top pa da vidim kako radi

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Koliko je bara ova pumpa.....piše da je do 240 m³/h....koliko je to litara u min.
slika-1163441-5e4d395a7aff7-velika.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh