Sistemi za navodnjavanje

Na koji nacin se namotava tifon?
na isti princip kao i redovni novi tifoni, voda ulazi u vodenu turbinu, koja preko remenice pokreće reduktor a reduktor namotava crevo.
pored turbine ima napravljen bajpas sa kugla ventilom preko koje se steluje brzina. skroz zatvoren bajpas svu vodu usmerava na turbinu, više vode kroz turbinu pravi veću brzinu i obrnuto....
 
Ne znam dali mislimo na isto

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
mislimo, znam o čemu pričaš, a to je sledeće: noviji tifoni imaju tu automatsku regulaciju, sto im omogućava da crevo uvek ravnomerno vuku bez obzira na veličinu namotaja creva na koturu tifona, bez toga svaki tifon pa i ovaj moj kad se razmota i kad je prazan sporije namotava jer je manji krug, kako namotava tako brze vuče, tj duzina namotaja se povećava, ali to su male oscilacije u količini vode koja izbaci, al tu sam ja daga malo uporim, sledeći put kad budem pravio napraviću nizi a širi bubanj........;)
 
Tako je , na isto mislimo ;-)

Mada stari ako to nisu imali jedan deo njive dobije potop a drugi jedva potrusi.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Koji je to tifon, kad toliku razliku napravi? Kod mene je to neprimetno. Mada mali je tifon u pitanju.
Dane, ti si ono ubacio 2 topa na tifon, sta si time dobio, brže zalivanje?
 
Tako je , na isto mislimo ;-)

Mada stari ako to nisu imali jedan deo njive dobije potop a drugi jedva potrusi.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
jedino što neznam kako se ta automatska regulacija uopšte moze namontirati na tifon, i gde je nabaviti, iskreno neznam ni kako da izgleda? ako možeš pojasni kako funkiconiše, itd.....
 
Funkcionise tako sto jedna poluga koju vuce opruga bude naslonjena na crevo , prati obim namotanog creva i preko sajle kako se novi namotaj pojavi on usporava prenos.

Da ne bi doslo do razlicite brzine namotavanja ( da brze nebi namotavao) kad se pojavi nov namotaj.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da li znate gde ima da se kupe kvalitetna vatrogasna ili neka druga creva od 3 cola koja mogu da izdrze visok pritisak? Treba mi za vod od pumpe do tifona.
 
Nazad
Vrh